Edukacja „na kółkach”
access_time 2005-03-05 10:43:44

Na Tarnowskim Rynku od wczoraj stoi „Energetyczny autobus”. Po raz drugi odwiedza nasz region. Eksperci podróżujący autobusem przedstawiają działanie nowoczesnych urządzeń i technologii energooszczędnych. Zainteresowanie jest duże. Wśród odwiedzających pojawili się uczniowie Technikum Elektrycznego.

[[fotka2]]„Energetyczny autobus” to centrum informacyjno-edukacyjne prowadzące kampanię, która promuje inicjatywy i przedsięwzięcia energooszczędne i ekologiczne. Eksperci służą nie tylko swoją wiedzą, ale również prezentują zasady działania wybranych urządzeń.Autobus został wyposażony w pomoce dydaktyczne – urządzenia demonstracyjne, sprzęt audiowizualny, broszury, ulotki. Przekonują nas konkretne doświadczenia np. porównanie działania tradycyjnych źródeł światła ze świetlówkami kompaktowymi. [[fotka3]]Można dowiedzieć się jak korzystać z urządzeń gospodarstwa domowego, aby nasze rachunki obniżyły się.


 


Pomysł zrealizowania kampanii edukacyjnej zainicjowany został przez niemieckich partnerów, którzy wykorzystali doświadczenia z podobną akcją przeprowadzoną na terenie Niemiec. Projekt przygotowali eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Akcja trwa od września 2003 roku i zostanie zakończona w sierpniu tego roku.Beata Burkat


fot. Darek Górecki


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A