Brad Terry i KBD Trio w TCK!
access_time 2005-03-30 10:04:02
W piątek 8 kwietnia 2005 o godz. 19.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi Brad Terry - światowej sławy klarnecista a towarzyszyć mu będzie czołówka polskiej sceny jazzowej - zespół KBD Trio.
[[fotka1]] Brad Terry – światowej sławy klarnecista jazzowy. Gra Terrego wywodzi się z jego wczesnych inspiracji zaczerpniętych od przyjaciela i sąsiada - Benny Goodmana. Brad Terry poważną naukę jazzu rozpoczął w 1956 r. Poprzez granie w orkiestrze Buddy Tate’a a także występując razem z Buck Claytonem, Dickie Wellsem i innymi. O swojej grze mówi: „Mam nadzieję, że wykształciłem swój styl i dźwięk. Nie brzmię jak żaden inny klarnecista”. Brad nagrał wiele płyt m.in. nagrodzone „Livingroom Tapes” z gitarzystą Lenny Breau.

Trio Kaczmarczyk / Barański / Dobrowolski jest już uznanym zespołem w polskim środowisku jazzowym. Laureaci I miejsca dla najlepszego zespołu oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty (P. Kaczmarczyk) na Jazz Juniors 2002 oraz Grand Prix w kategorii zespołowej na 40 Wrocławskim Festiwalu Jazzowym Jazz nad Odrą.

[[fotka3]] W rankingu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum byli na 4 miejscu w kategorii „zespół akustyczny 2002”, a pianista P. Kaczmarczyk był dwukrotnie na 2 miejscu w kategorii „nowa nadzieja” 2002 i 2003.

Paweł Kaczmarczyk i jego Trio występowali na festiwalach: Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Forum Festiwal "Ci na których liczymy", Letni Festiwal Jazzowy W Piwnicy Pod Baranami, Bielska Zadymka Jazzowa, Pomorska Jesień Jazzowa, Festiwal Jazz Pod Giewontem, Hot Spring Jazz Festiwal, I Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, Jazz Juniors i wiele innych.

Muzyka wykonywana przez trio jest pełna wrażliwości i ciepła, nie jest jednak pozbawiona elektryzującej dynamiki.
Komentarze...