Pielgrzymi modlą się za cierpiących. Trzeci dzień Pielgrzymki
access_time 2005-08-20 11:59:44
Dzisiaj nasi Pielgrzymi przeszli kolejne kilometry i już mają za sobą jedną trzecią drogi na Jasną Górę. Szczególną modlitwą otoczeni zostali w dzisiejszym dniu wszyscy obciążeni cierpieniem. Ks. Pachota w kazaniu zwrócił się do młodych "Przez Eucharystię wzmacniajcie swoją wiarę i swój młodzieńczy entuzjazm. Ceńcie sobie dar Eucharystii szczególnie wtedy, gdy jesteście obciążeni krzyżami".

Na twarzach widać już zmęczenie i niewyspanie. Niektórzy mają problem ze stopami. Ale coż to - idą dalej.

 

Temat dnia brzmi - "Eucharystia Ewangelią nadziei dla ludzi obciążonych krzyżami". Koło ołtarza euchrystycznego zostały złożone kamienie przyniesione przez uczestników Pielgrzymki. To symbol tego co trudne, tego co przynosi cierpienie w życiu, symbol niesionyh przez nas krzyży. Kamienie zostały złożone w darze. Pielgrzymi oddali je Temu, który pomoże je im nieść.

 

Postacią dnia jest Magda Buczek - założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Była osobą niepełnosprawną. Magda mówiła, że najważniejsze w życiu jest to, aby nie zmarnować swojego cierpienia, ale przyjąć je z miłością i ofiarować w tylu różnych intencajch, które każdy nosi w sercu. Była osobą pogodną pomimo swojego cierpienia, kochała życie i uczyła się kochać przez cierpienie.

 

Grupa A została bardzo serdecznie przyjęta przez proboszcza Nowego Brzeska. Na pożegananie powiedział do Pielgrzymów: "Każdy swój krok przemieniajcie w perełkę, która będzie drogocennym darem dla Pana Jezusa. Wędrowanie na Jasną Górę czy wędrowanie po drogach naszego życia niech będzie podążanie za Panem Jezusem. Dużo dobrego" - proboszcz Nowego Brzeska. Do grupy A dołączył misjonarz z Konga ks. Bogdan Piotrowski. Pozdrowił Pielgrzymów w języku swoch parafian.

 

Pielgrzymi na ręcę księdza dyrektora otrzymali smsa od ks. Artura Ważnego - Duszpasterza Akademickiego, który przebywa w Kolonii z grupą młodzieży. Zapewniali o modlitwie i pamięci. Ks. Artur Ważny będzie uczestniczył w Pielgrzymce w przyszłym tygodniu.

 

BB

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A