Studia prawie za darmo
access_time 2005-09-22 17:30:18
Już niebawem ponad trzysta osób skorzysta z atrakcyjnej oferty studiów podyplomowych MWSE. Uczestnictwo w ogólnopolskim konsorcjum 'Edukacja dla Przedsiębiorczości' sprawi, że odpłatność wyniesie 20% rynkowej wartości kursów.
W marcu 2005 roku Małopolska Wyżsa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie przystąpiła do konsorcjum 'Edukacja dla Przedsiębiorczości', którego celem była realizacja projektów szkoleniowych ze środków pozyskanych  z funduszy unijnych.  Przyłączenie się do projektu szesnastu szkół  wyższych ( m.in. Uniwersytet Szczeciński,  AE z Krakowa i Katowic, Politechnik z Gdańska, Łodzi, Wrocławia oraz prywatne uczelnie z Gdyni, Warszawy) przyniosło ostateczny sukces w postaci dofinansowania sięgającego ponad 60 mln złotych.


Blisko 1,5 mln tych środków przypadło w udziale MWSE. Oznacza to, że ok. 300 osób będzie mogło zapisać się na studia podyplomowe oszczędzając ok. 3 tysiące złotych. MWSE zaproponuje do wyboru chętnym spełniającym warunki naboru ( mieszkańcy Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego; zatrudnienie w ramach umowy o pracę, skierowanie z zakładu pracy, podpisanie umowy) sześć specjalności: zarządzenie przedsiębiorstwem na rynku europejskim, zarządzanie firmą, rachunkowość i zarządzanie finansami, controlling, logistyka w biznesie oraz marketing międzynarodowy.


Jak mówi prof. MWSE dr. hab. Stanisław Belniak, rektor MWSE  ' Nie zasypiamy gruszek w popiele w walce o pieniądze unijne. W ostatnim roku wygraliśmy trzy duże projekty: kursy językowe, program wyrównywania szans mniejszości na rynku pracy oraz właśnie studia podyplomowe. Stwarzamy dzięki temu ogromną szansę osobom podnoszącym swoje kwalifikacje zawodowe. Już teraz dobiegają nas głosy o konieczności zwiększenia ilości miejsc. Niestety, nie jesteśmy w stanie wpłynąć na wysokość budżetu UE, ale obiecujemy że będziemy walczyć o coraz większe środki ' .


Nabór na studia rozpocznie się w najbliższych miesiącach, a realizacja obejmie 4 edycje i potrwa do 2007 roku. Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej www.mwse.edu.pl


Kontakt:
Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie
Rynek 9 i ul. Szeroka 9, 33-100 Tarnów,
tel/fax 0-14 621 28 07, mwse@mwse.edu.pl%%br%%


Sekretarz Rektora
Rafał Balawejder
rafal@mwse.edu.pl
tel/fax: (0-14) 627 32 17
tel. kom. 502 570 875
GG 622727

C.Ch.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A