Zatopić Platformę?
access_time 2005-09-23 01:03:43
Według Jana Rokity PiS zmienia plany polityczne i zaczyna realizować plan o. Tadeusza Rydzyka "zatopić Platformę". Lider PO zapytał przywódców PiS czy istnieje taki plan. Szef Małoposkiej PO Aleksander Grad komentuje zaistniałą sytację...

Od kilku tygodni PiS, jak i inne ugrupowania, przy każdej nadarzającej się okazji brutalnie atakują Platformę Obywatelską. Widać to w spotach reklamowych tych partii i wypowiedziach ich liderów.

 

Nie ma to nic wspólnego z pozytywną i czystą kampanią. Tym bardziej, że zarzuty przeciwko PO oparte są na manipulacji i kłamstwie.

Takie zachowanie potencjalnego koalicjanta nie może pozostać bez komentarza nie tylko dlatego, że z obłudą, kłamstwem i populizmem należy walczyć, ale przed wszystkim dlatego, że WYBORCOM NALEŻY SIĘ PRAWDZIWA INFORMACJA.

 

Przede wszystkim PiS oferuje nieprawdziwe zarzuty m.in. przeciwko podatkowej koncepcji PO 3x15 i na tych, nieprawdziwych informacjach, próbuje zdyskredytować PO i wzbudzić w wyborcach strach oraz obawę.

 

Tymczasem ekonomiczni eksperci wyliczyli szczegółowo, iż podatki na poziomie 3x15 NIE BĘDĄ SZKODLIWE DLA NAJMNIEJ ZARABIAJĄCYCH. Stosowne dokumenty są dostępne na stronach internetowych PO. Wynika z nich to, że dla ubogich podatników korzystających obecnie z kwoty wolnej od podatku, czy preferencyjnych stawek podatku VAT – wprowadzony zostanie mechanizm automatycznej rekompensaty oparty na kryterium dochodowo-majątkowym.

 

Niniejszym zwracam uwagę, iż 54% TOWARÓW I USŁUG KOSZYKA KONSUMPCYJNEGO PRZECIĘTNEGO POLAKA W PROPOZYCJI PODATKOWEJ PO TANIEJE! Dotyczy to m.in. takich towarów i usług, jak: energia elektryczna, gaz, paliwa, zabawki dla dzieci, środki czystości, używki, ubrania, obuwie, opłaty za mieszkanie, węgiel, meble, kosmetyki, sprzęt RTV i AGD, naczynia i zestawy stołowe, samochody, rowery, taksówki, rozmowy telefoniczne, sport i rekreacja, wypoczynek, kina, teatry, koncerty, restauracje i kawiarnie, itd.

Nieuzasadniony atak oparty na przekazie wyborcom nieprawdziwych informacji dotyczy także takich spraw, jak:

 

- redukcja emerytur mundurowych – PO jest zdania, iż należy redukować tylko i wyłącznie emerytury oficerów UB i SB PRL, pozostałe służby mundurowe nie maja powodów do obaw;
- zniesienie 50% kosztów uzyskania przychodu dla wolnych zawodów (prawa autorskie, umowy o dzieło) – nie jest prawdą, że PO chce znieść 50% koszty uzyskania przychodu dla artystów, naukowców, dziennikarzy, nauczycieli etc.
    
Prawdą jest natomiast, iż PO na przełomie marca/kwietnia 2006 planuje znaczącą podwyżkę rent i emerytur (w budżecie państwa przeznaczy na to ok. 6 mld złotych).

 

Sądzę, że brutalne ataki PiS na PO w ostatnich dniach podyktowane są jakąś formą porozumienia między braćmi Kaczyńskimi, a liderami LPR i Ojca Rydzyka („plan zatopienia PO” przez środowiska Radia Maryja). Wczorajsze i dzisiejsze wypowiedzi osób będących kandydatami do Sejmu w okręgu tarnowskim PiS - starosty tarnowskiego Michała Wojtkiewicza  i LPR -  radnej wojewódzkiej Elżbiety Zięby udzielone Radiu MAKS potwierdzają tę tezę. Proponuję, aby populiści PiS, LPR i Samoobrony ustawili się w jednym szeregu i zrealizowali po wyborach swoje nierealne obietnice wyborcze.

 

 

                                    Aleksander Grad

                                    Poseł na Sejm RP, szef Małopolskiej PO

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A