Film o Sławku
access_time 2005-05-20 01:18:08
W ubiegłym tygodniu Program II Telewizji Polskiej wyemitował film dokumentalny o Sławku Sikorze, pt. "Droga do wolności", o jego walce prowadzonej o ułaskawienie podczas przepustki. Autorką scenariusza do filmu jest Anna Żakowiecka, która "Drogę do wolności" również zrealizowała.

Kulisami powstania filmu zainteresowała się Izabela Bieniek, która w ub. roku prowadziła w Tarnowie akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o ułaskawienie Sławka Sikory. Iza nawiązała kontakt mailowy z realizatorką filmu, Anną Żakowiecką.


- Pomysł na realizację "Drogi do wolności" powstawał w ciągu tych kilku lat - napisała Anna Żakowiecka. - Cały czas byłam bacznym obserwatorem walki Sławka i pomyślałam, że chciałabym zrealizować film, który pokaże, kim dziś są osoby, które dopuściły się okrutnej zbrodni, jak dziś żyją i czy żałują... Sławek oczywiście zgodził się na mój pomysł i scenariusz filmu, Artur Bryliński początkowo nie zgodził się na spotkanie.Bryliński zgodził się na spotkanie dopiero pod wpływem argumentu, że cały czas za mało się mówi o jego sprawie. W końcu zadzwonił do Żakowieckiej.Przypomnijmy, że pod wnioskiem o ułaskawienie Sławka Sikory (na zdjęciu) podpisało się blisko 40 tysięcy osób, ale nadal czeka na decyzję prezydenta.(Smol)Dziennik Polski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A