Wiara, nadzieja i miłość
access_time 2005-05-26 19:53:21
Już jutro trzydziestu uczestników konkursu recytatorskiego będzie rywalizowało między sobą o bardzo atrakcyjne nagrody. Wiara, nadzieja i miłość - te trzy cnoty teologiczne są tematem tegorocznego jubileuszowego - XXV Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego.

Diecezjalny Konkurs Recytatorski ma już swoją tradycję. Konkurs stworzył ks. Zbigniew Adamek - wykładowca literatury w Seminarium Duchownym w Tarnowie. "Ks. Adamek zainaugurował ten konkurs z myślą o młodych, zdolnych ludziach. Wyławiał tych najzdolniejszych i to właśnie oni tworzyli teatr "DABAR". Duszpasterstwo Młodzieży było związane z teatrem. Fundowało nagrody, organizowało wyjazdy wakacyjne dla laureatów. Postanowiliśmy kontynuować to, co rozpoczął ks. Adamek. Jubileuszowa edycja jest szansą na ponowne zainteresowanie młodzieży konkursem, na powrót do dobrych czasów tego konkursu" - mówi ks.Artur Ważny organizator konkursu i dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.



Wielu młodych ludzi - laureatów konkursu - zostało artystami, aktorami, dziennikarzami. Ks. Jerzy Smoleń - pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - będzie jednym z jurorów tegorocznego konkursu a sam kiedyś był jego uczestnikiem. Przewodniczącą jury będzie Joanna Sydor - aktorka telewizyjna i teatralna (odtwarzała rolę Teresy w popularnym serialu "M jak miłość"). W jury znajdą się także - Barbara Salawa (polonista, pedagog I LO), Jerzy Świtek (polonista) i Beata Burkat (polonista, dziennikarz).



Młodzież chętnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. W ten sposób rozwija swoje talenty, próbue sił, rywalizuje. Nagrody są bardzo atrakcyjne. Pierwsze miejsce to wyjazd do Kolonii na Światowy Dzień Młodzieży. Drugie i trzecie to również wyjazd - na Europejskie Spotkanie Młodych w Mediolanie. Ponadto każdy z uczestników otrzyma dyplom. Będą też nagrody książkowe.



Uroczysta inauguracja konkursu i przesłuchania uczestników rozpoczną się jutro (27 maja) o godzinie 14.00. O 19.00 przewidziany jest występ Joanny Sydor. Koło 20.00 ogłoszenie wyników.

Nasz portal objął patronat medialny nad konkursem.



BB



 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A