Inauguracja w MWSE
access_time 2005-10-08 01:34:41
Rok akademicki rozpoczął się kilka dni temu. W poniedziałek Mieczysław Bień zainauguruje jedenasty rok działalności MWSE w Tarnowie. Ponad 700 studentów odbierze indeksy. Prezydent miasta Tarnowa wygłosi wykład "Kasa, moda, polityka - co kreuje eukację w Polsce".

W czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2005/2006 nagrody odbiorą najlepsi studenci. Wśród nich znalazł się Bogusław Gnutek, który studia ukończył ze średnią 4,8, czyli większość zaliczeń egzaminów zdał ocenę bardzo dobrą. Dziewięcioro studetów otrzyma dyplomy z informacją o przyznaniu stypendium Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Dzięki temu ich czesne zmaleje o połowę.

 

Za główne zadania w nadchodzącym roku władze MWSE uznały uruchomienie nowego kierunku studiów „Turystka i rekreacja”, wdrożenie Europejskiego Systemu Punktów Transferowych ECTS oraz rozwinięcie kształcenia na specjalnościach z językiem wykładowym angielskim.

 

W bieżącym roku akademickim studia w MWSE rozpocznie studia 750 osób, w tym 550 na I roku studiów licencjackich. Studenci mają do wyboru sześć specjalności: informatykę w zarządzaniu, integrację europejską, rachunkowość i zarządzanie finansami, zarządzanie firmą, zarządzanie i administrację publiczną, zarządzanie nieruchomościami i ubezpieczeniami oraz nowa specjalność zarządzanie turystyką i rekreacją.

 

Inauguracja zaplanowan została na poniedziałek, godz. 11.00w DK Mariensztat.

 

BB

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A