Inauguracja w MWSE
access_time 2005-10-11 05:15:23
Wczoraj w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie uroczyście zainaugurowano kolejny - już jedenasty - rok akademicki. Siedmiuset studentów na różnych kierunkach kształcenia rozpocznie naukę. Przedstawiciele pierwszego roku odebrali indeksy.

Rektor MWSE prof. dr hab. Stanisław Belniak serdecznie przywitał studentów.  "Wybierając studia w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, dokonaliście ważnego, odpowiedzialnego i trafnego wyboru - powiedział. Zdecydowaliście się dołączyć do grona osób z wyższym wykształceniem ekonomicznym i podjęliście decyzję, aby zdobyć to wykształcenie w naszej uczelni. Wierzę głęboko, że nie będziecie żałować swojego wyboru, że studia ekonomiczne spełnią wasze oczekiwania i marzenia intelektualne oraz stworzą wam szansę na dobry start życiowy oraz lepsze możliwości awansu społecznego i zawodowego".

 

Uczelnia ciągle się rozwija. W tym roku zaplanowano otwarcie nowego atrajcyjnego  kierunku - Turystyka i rekreacja. Prawdopodobnie po świętach uczelnia otrzyma zezwolenie na uruchomienie nowego kierunku. Uczelnia realizuje programy pomocowe ze środków Unii Europejskiej. Realizowany jest 3-letni program Jean Monnet a we współpracy z uczelniami z Portugalii, Hiszpanii i Danii program wymiany studenckiej ERASMUS.

 

Rektor podkreślał, że MSWE nie przekracza progu w naborze studentów. Stawia na jakość uczeni  a nie na ilość. Zmienia panującą dotychczas w szkolnictwie wyższym maksymę - "student nie umie, więc nie zdaje" na  "student umie i zdaje".

 

Inauguracja była również okazją do węczenie dyplomów i nagród studentom ostatniego roku studiów z najwyższą średnią. Kilka osób otrzymało stypendia. 

 

W uroczysości uczestniczyli między innymi wicewojewoda małopolski Ryszard Półtorak, wicemarszałek województwa małopolskiego Wiesław Zimowski i prezydent miasta Tarnowa Mieczysław Bień. Prezydent otrzymał medali BENE MERITO przyznawany wszystkim wspierającym uczelnię.  Wygłosił również wykład inauguracyjny "Kasa, moda, polityka - co kreuje edukację w Polsce ". 

 

Lampka wina zakończyła inaugurację roku akademickiego.

 

BB

Komentarze...