Proboszcz skazany
access_time 2005-10-15 01:52:53
Ks. Władysław P., proboszcz z Czchowa, został skazany za uderzenie ucznia i naruszenie nietykalności osobistej innego nastolatka. Wyrok brzeskiego Sądu Rejonowego nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy duchowny odwoła się.

Sąd w Brzesku skazał proboszcza na karę grzwyny w wysokości 50 stawek dziennych po 20 złotych (tysiąc złotych). Władysław P. musi także zapłacić 500 złotych zadośćuczynienia Mateuszowi J. oraz pokryć koszty postępowania sądowego. W tym ostatnim przypadku chodzi o kwotę 400 złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Przypomnijmy; do zdarzenia miało dojść w kwietniu 2005 roku. Na religii dwóch chłopców zachowywało się bardzo głośno, rozmawiali i przeszkadzali w prowadzeniu lekcji. Wtedy ksiądz miał wziąć obydwu za ubrania i zderzyć ich głowami. U jednego z uczniów szkoły w Piaskach Drużkach lekarz stwierdził potłuczenie policzka, a w przypadku drugiego poszkodowanego - zdaniem sądu - doszło do naruszenia nietykalności osobistej. Chłopcy zostali przesłuchani w obecności psychologa, który nie miał najmniejszych wątpliwości, że obydwaj nie konfabulują. Proboszcz nie przyznał się do winy. Twierdził, że jedynie próbował rozdzielić nastolatków.

 

(mir)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl


Komentarze...