Komediowy weekend w Kinie Marzenie
access_time 2005-10-13 13:34:18
W piątek 14 października o godzinie 20:00 w Kinie Marzenie zobaczymy znakomitą komedię reżysera Jim'a Jarmusch'a pt: Broken Flowers. W filmie tym zobaczymy takich aktorów jak: Bill Murray, Jeffrey Wright, Frances Conroy, Jessica Lange oraz Sharon Stone. Seans trwać będzie do 27 października 2005.
Dona właśnie porzuciła dziewczyna  imieniem Sherry. Don znów jest samotny, musi się pogodzić nie tylko z samotnością ale także z uczuciem liczenia  się  tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przyszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek...Kobieta informuje go, że ma on 19 - leniego syna, który być może szuka swojego ojca.

Don pragnie rozwiązać tę zagadkę z pomocą swojego najbliższego przyjaciela i sąsiada Winstona, detektywa - amatora. Jednak niechętny wyjazdom Don decyduje się na podróż przez, kraj by szukać podpowiedzi u swych dawnych kochanek... Czy uda mu się rozwiązać tę zagadkę?

Reżyseria: Jim Jarmusch
Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Bill Murray, Sharon Stone, Jeffrey Wright, Frances Conroy, Jessica Lange,
Gatunek: komedia
Czas trwania: 106 min.Oto krótka charakterystyka niektórych aktorów.

Bill Murray - aktor, piosenkarz, komik urodzony  21 września 1950 roku, Wilmette, Illinois, USA. Murray zyskał sławę jako komik związany z 'The National Lampoon Radio Hour', 'The National Lampoon Show' i 'Saturday Night Live'. Praca scenarzysty przy ostatnim z tych programów przyniosła mu nagrodę Emmy. W Polsce Bill Murray zdobył ogromna popularność dzięki rolą w dwóch częściach Pogromców duchów i Dniu świstaka.

Rola Hermana Blume w filmie Wesa Andersona 'Rushmore' przyniosła Murray’owi nagrodę Nowojorskiego Koła Krytyków Filmowych, Narodowego Związku Krytyków Filmowych, Związku Krytyków Filmowych Los Angeles oraz Independent Spirit Awards w kategorii Najlep-szy Aktor Drugoplanowy.

Murray był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu - za rolę w 'Rushmore' oraz w filmie Ivana Reitmana 'Pogromców duchów'. Aktro otrzymał Złotego Globa za 'Między słowami'. Brał udział w realziacji 'Kosmicznego meczu' oraz filmowej wersji przygód kota Garfielda, któremu udzielił głosu.


 Sharon Stone - aktorka, producent , ur. 10 marzec 1958r, Meadville, Pensylwania, USA. Jest właścicielką wytwórni filmowej o nazwie Chaos. Jedną z pierwszych ról Stone był epizod w filmie 'Stardust Memories'. Wcieliła się tutaj w postać blond piękności, którą w oknie przejeżdżającego pociągu dostrzegł Woody Allen. Jej pierwsza większa rola to postać pobłażliwej aktorki, dziewczyny Ryana O'Neala w 'Irreconcilable Differences'.

Skupiła na sobie uwagę jako tajna agentka przebrana za kochającą żonę Arnolda Schwarzennegera w 'Pamięci absolutnej'. Następnie zagrała z Michaelem Douglasem w filmie 'Nagi instynkt', jednym z najważniejszych filmów roku 1991, otrzymując nominację do Złotego Globa za pamiętną rolę Catherine Tramell.
Jednym z najbardziej popularnych filmów z udziałem aktorki jest obraz 'Sliver' oraz 'Intersection' w którym partnerował jej Richard Gere.

Rola w tym filmie bardzo różniła się od tych w jakich Sharon występowała dotychczas i rozpoczęła nowy okres w jej karierze. Stone zagrała również bezimienną rewolwerzystkę, partnerując Gene Hackmanowi w filmie 'Szybcy i martwi'. Była również producentką tego filmu. Za rolę w filmie Martina Scorcese 'Casino', gdzie zagrała z Robertem De Niro, Stone otrzymała Złotego Globa i nominację do Oscara.Amerykańską Akademię Filmową otrzymała w 1983 roku za drugoplanową rolę w filmie 'Tootsie' z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Kolejny Oscar przyznany został aktorce w roku 1995 w kategorii: Najlepsza Aktorka za rolę żony oficera wojskowego w filmie 'Blue Sky', gdzie partnerował jej Tommy Lee Jones.

Była również kilkakrotnie nominowana do Oscara za role w takich filmach jak: 'Frances' (1982) 'Sweet Dreams' (1985) i 'Pozytywka' (1990). Na małym ekranie Jessica Lange pojawiła się w uznanym przez krytykę 'O Pioneers!', nakręconym na podstawie powieści Willi Cather. W 1992 roku debiutowała na scenie Broadwayu jako Blanche DuBois w 'Tramwaju zwanym pożądaniem'.

Do roli tej powróciła w 1996 roku występując w produkcji stacji CBS, która na podstawie sztuki zrealizowała film telewizyjny. Za rolę tę była nominowana do nagrody Emmy. W tym samym roku 'Tramwaj...' wystawiany był także na deskach londyńskiego Haymarket Theatre.%%br%%
C.Ch...


Komentarze...