Jabłka i bezpłatne badania
access_time 2005-10-20 10:07:49
Już jutro, o godz. 10, na pl. Sobieskiego rozpocznie się w Tarnowie wielkie rozdawanie zdrowia, a dokładnie jego symbolu, czyli... jabłek. To już trzecia edycja tej pro-zdrowotnej, autorskiej akcji CenterMedu.
Akcja, na mniejszą skalę, prowadzona była już dwukrotnie. Dwa lata temu tylko w Tarnowie, gdzie NZOZ CenterMed wymyślił i przeprowadził ten bezprecedensowy zdrowotny happening.

W ubiegłym roku ideę podchwyciły przychodnie z Rzeszowa oraz Sandomierza i na terenie swoich miast również rozdawały tony zdrowia. - W tym roku dołączają kolejne przychodnie z kolejnych miast, stąd akcja nie '5', jak kiedyś, ale '50 Ton Zdrowia' - tłumaczą organizatorzy.

Oprócz Tarnowa akcje już odbyły się, odbywają lub odbędą w najbliższym czasie także w Sandomierzu, Rzeszowie, Lublinie, Krośnie i Nowym Sączu.

- Wymyśliliśmy tę akcję, prowadzimy i poszerzamy o kolejne województwa, miasta, przychodnie, aby ludzie choć przez chwilę zatrzymali się i zastanowili nad sobą, swoim zdrowiem, aby zdali sobie sprawę z tego, jak ono jest ważne - wyjaśnia ideę akcji prezes CenterMedu, Michał Świtalski.

Częstowanie jabłkami, to tylko jeden z elementów akcji. W tym samym miejscu i czasie - czyli w piątek na pl. Sobieskiego, będzie można otrzymać skierowania na bezpłatne badania, a także wykonać podstawowy bilans zdrowotny na specjalistycznym sprzęcie.


(Smol)%%br%%


Dziennik Polski
Komentarze...