MTS Chrzanów - ZKS Unia Tarnów - 25:33
access_time 2005-11-07 22:27:35
W 8 kolejce MTS Chrzanów uległ na własnym parkiecie zespołowi Unii Tarnów 25:33. Był to kolejny słaby mecz w wykonaniu zawodników z Chrzanowa. Również sędziowanie w tym spotkaniu pozostawiało wiele do życzenia.

Spotkanie z dużym animuszem rozpoczęli zawodnicy Unii Tarnów, którzy po pięciu minutach gry prowadzili 0:3. W 6 minucie Adam Kruczek wykorzystał rzut karny, co było punktem zwrotnym w tej części gry. Dwie skuteczne akcje Pawła Rokity spowodowały, iż z przewagi gości nie pozostało nic. Od tego momentu gra wyrównała się. Kolejnym zwrotnym punktem w meczu była 24 minuta, a raczej niewykorzystana akcja sam na sam Grzegorza Kozłowskiego. Po tej sytuacji dwie bramki z rzędu zdobyli goście ponownie wychodząc na trzy bramkową przewagę.

W 29 minucie kibice licznie tego dnia zgromadzeni na chrzanowskiej hali mogli podziwiać piękną akcję Rafała Bugajskiego, który rzutem przez całą długość boiska zaskoczył stojącego na przedpolu bramkarza Unii. Jednak mimo tej efektownej akcji zawodnicy MTS-u na przerwę schodzili przegrywając 13:15. W drugiej części spotkania gra niebyła już tak wyrównana. Co prawda początek drugiej połowy w wykonaniu chrzanowian był dobry, udało im się zmniejszyć przewagę Unii do jednej bramki. Jednak od tego momentu na boisku zdecydowanie zaczęli dominować goście, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 15-20. W tej części meczu doskonale spisywał się bramkarz MTS-u Tomasz Baliś, który wybronił sporo trudnych piłek, jednak w 44 minucie po faulu na przedpolu musiał opuścić parkiet na 2 minuty, a jego miejsce w bramce zajął Piotr Rokita.

Doskonale tego dnia spisywali się również obaj bramkarze Unii Tarnów, którzy wielokrotnie wychodzili obronną ręką z konfrontacji z chrzanowskimi graczami, broniąc często w sytuacjach sam na sam. Jednak spory udał w tych wybronionych sytuacjach sam na sam mieli zawodnicy MTS-u, którzy w tym spotkaniu mieli wyjątkowo rozregulowane celowniki. Zawodnikiem w drużynie MTS-u, który zasłużył na wyróżnienie jest z pewnością zdobywca 7 bramek - Rafał Bugajski. Mecz zakończył się zwycięstwem Unii Tarnów 25:30.