"Szaweł" na zakończenie Salonu
access_time 2005-11-30 00:48:15
Na zakończenie I Jesiennego Salonu Sztuki organizatorzy przygotowali spektakl "Szaweł" w wykonaniu zespołu Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Tekst sztuki oparty o motywy biblijne. To wyznaniem wiary w Boga i w porządek świata. Spektakl zostanie wystawiony w niezwykłej scenerii Pałacyku w Parku Strzeleckim.

 hspace=Dobiega końca pierwsza edycja Jesiennego Salonu Sztuki. Zwieńczeniem prezentacji będzie pokaz spektaklu Roberta Urbańskiego "SZAWEŁ". Twórcami spektaklu są Tarnowianie Jacek Głomb, dyrektor Teatru w Legnicy i reżyser przedstawienia oraz Małgorzata Bulanda, scenograf. Ich sukcesy znane są publiczności w kraju i zagranicą. W uznaniu walorów sztuki Minister Kultury finansuje prezentacje spektakli Teatru Modrzejewskiej w niektórych ważnych ośrodkach teatralnych Polski. Dzięki temu będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu artystycznym wysokiej rangi. Przedstawienie zostało nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Premier w Bydgoszczy.

 

Tekst sztuki oparty o motywy biblijne, jest wyznaniem wiary w Boga, wyznaniem wiary w porządek świata. Bohaterów prześladowanych  hspace=chrześcijan przypominają współcześni bezdomni, policjantów zawodowi ochroniarze. Obserwujemy dwie historie. Rozpaczliwą walkę o przetrwanie ludzi, którzy obcowali z wcieleniem Boga, ale nie potrafią, jak Szymon-Piotr rozstać się z realiami dawnego życia oraz historię Szawła, mordercy chrześcijan, który w końcu idzie na śmierć za wiarę. Autorzy sztuki, pokazując pierwszych chrześcijan we współczesnej scenografii z muzyką wykonywaną na żywo wprowadzają widzów w świat pełen mądrych refleksji i nieprzemijających prawd.

 

Życie Pawła - Szawła to pretekst do przedstawienia portretu człowieka- jego dochodzenia do prawdy, do istoty bezinteresownej miłości. Ten uniwersalny wymiar opowieści o biblijnej postaci zyskał wyjątkowo atrakcyjną oprawę sceniczną. Widzowie spektaklu wraz z bohaterami wędrują w różne miejsca, za każdym razem na nowo uczestnicząc w procesie dochodzenia do prawdy o sobie samym.

 

Spektakl odbędzie się w Pałacyku w Parku Strzeleckim - 30 listopada (środa), godz.17.30 i 20.00. Cena biletów: 20 zł. 18 zł, 15 zł.

Warto zobaczyć!!

 


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A