OPOWIEŚĆ O WOLE I OŚLE W BETLEJEM
access_time 2005-12-13 01:39:40
Tego jeszcze nie było. To historia narodzin Chrystusa opowiedziana z perspektywy zwierząt. Pełna trafnych spostrzeżeń i ciepłego humoru, z wyraźnymi aluzjami do współczesności kreowanej przez ludzi zagubionych, którym nikt nie powiedział, że można zmienić się na lepsze.

Będzie to powrót do czasów dzieciństwa, rodzinnego domu, ciepła, radości i gorących uczuć. Czasów, kiedy wszystko było możliwe. Za sprawą francuskiego autora Jullesa Superville'a i śpiewającego poety Jana Jakuba Należytego powędrujemy przez gruzy nowoczesnego miasta na jego obrzeża, gdzie narodzi się Bóg. W szopie także Wół, Osioł, Krowa, którymi może być każdy z nas.

 

"Dzieciątko się śmieje, wiec miejmy nadzieje" - jak mówi stara kolęda. Przedstawienie, z uniwersalnym przesłaniem skierowane jest dla młodzieży i dorosłych. Kameralna forma spektaklu, wzbogacona o efekty filmowe, pozwala na jego prezentację nie tylko w warunkach teatralnych.

 

Przedstwienie będzie grane w Tarnowskim Teatrze w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia o godz. 18.00, w drugi dzień ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA o godz.18.00. Wtorkowe przedstwienie (27 grudnia o godz.18.00) będzie rejestrowane przez TVP.

 

 

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A