Koncert Kiljańskiego
access_time 2006-01-11 12:14:21
Niezwykły głos tego wokalisty, piękna i głęboka barwa oczarowały Kayah, która zaproponowała mu wydanie płyty przez własną wytwórnię Kayax Production. Jego Singel "Prócz Ciebie, nic", w którym gościnnie zaśpiewała Kayah, znalazł się w czołówce wielu radiowych lista przebojów. Krzysztof Kiljański będzie gościem tarnowskiej publiczności.

Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 15 stycznia (niedziela) o godz. 20.00 do kina „Marzenie” na koncert noworoczny KRZYSZTOFA KILJAŃSKIEGO, wokalisty o niezwykłej muzykalności i wrażliwości.

 

 hspace=Krzysztof Kiljański urodził się w 1967 roku. Rozpoczął swoją karierę w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, ale prawdziwe sukcesy zaczął odnosić stosunkowo niedawno, w projektach o charakterze jazzowym. Współpraca z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanami oraz duże doświadczenie zaowocowały laurami, zdobytymi między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2001), Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie (2002) oraz udziałem w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie. Od 2002 roku Krzysztof Kiljański wraz z multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem Witoldem Cisło pracował nad wspólnym projektem, który w 2003 roku uwieńczyło wydanie płyty demo z autorskim materiałem.

 

Premiera płyty "In The Room", zawierającej mieszankę nastrojowego popu, ballady, jazzu i bluesa, odbyła się na początku 2005 roku. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem - ponad dwa miesiące utrzymywał się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS, a po 8 tygodniach na rynku osiągnął status Złotej Płyty, a w listopadzie osiągnął poziom Platynowej Płyty (sprzedanych ponad 70 tysięcy sztuk).

 

Bilety w cenie: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie – Biuro Obsługi TCK na parterze – Rynek 5 w godz. 8.00-18.00 oraz w dniu koncertu w kasie kina „Marzenie”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A