„Edukacja dla Przedsiębiorczości”
access_time 2006-01-06 00:03:12
MWSE rozpoczęła rekrutację na studia podyplomowe dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnictwo w ogólnopolskim konsorcjum „Edukacja dla Przedsiębiorczości” sprawi, że odpłatność wyniesie 20% do 40% rynkowej wartości kursów.

W marcu 2005 roku Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie przystąpiła do konsorcjum „Edukacja dla Przedsiębiorczości”, którego celem jest realizacja projektów szkoleniowych ze środków pozyskanych z funduszy unijnych. Przyłączenie się do projektu szesnastu szkół wyższych (m.in. Uniwersytet Szczeciński, AE z Katowic, Politechnik z Gdańska, Łodzi, Wrocławia oraz prywatne uczelnie z Gdyni czy Warszawy) przyniosło ostateczny sukces w postaci dofinansowania sięgającego ponad 60 mln złotych. Blisko 1,5 mln tych środków przypadło w udziale MWSE. Oznacza to, że około 300 osób będzie mogło zapisać się na studia podyplomowe oszczędzając 3 tysiące złotych.

 

MWSE zaproponuje do wyboru chętnym spełniającym warunki naboru (mieszkańcy Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego;  zatrudnienie w ramach umowy o pracę, skierowanie z zakładu pracy, podpisanie umowy) sześć specjalności:  zarządzanie przedsiębiorstwem na rynku europejskim, zarządzanie firmą, rachunkowość i zarządzanie finansami, controlling, logistyka w biznesie oraz marketing międzynarodowy.

 

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z uruchomienia programu. Nie ukrywam, że nie obyło się bez przeszkód, ale całe szczęście udało się nam wygrać - mówi rektor MWSE prof. dr hab. Stanisław Belniak. Studia przez nas proponowane stwarzają szansę osobom podnoszącym swoje kwalifikacje na awans zawodowy. Dobiegają nas głosy, że miejsc na studia jest za mało. Dlatego wszyscy zainteresowani muszą się pośpieszyć i odwiedzić nasze strony internetowe. Liczy się bowiem kolejność zgłoszeń oraz poprawnie złożone dokumenty rekrutacyjne” - dodaje rektor.

 

Nabór na studia odbywa się droga internetową, a ich realizacja obejmie 4 edycje i potrwa do 2007 roku. Szczegóły naboru znajdują się na stronie internetowej www.edp.org.pl oraz www.mwse.edu.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A