Koniec ''Wyprawy na krańce świata''
access_time 2006-01-06 22:42:25
Jeszcze tylko jeden dzień będzie można obejrzeć wystawę National Geographic – „Wyprawy na krańce Świata” w Tarnowskim Centrum Kultury.

„Wyprawy na krańce Świata” to blisko 90 zapierających dech w piersiach zdjęć przedstawiających dokonania najsłynniejszych ekspedycji badawczych, zorganizowanych przez Towarzystwo National Geographic. Organizacja założona została 27 stycznia 1888 roku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo liczyła 33 członków, którzy podjęli zadanie poszerzania i upowszechniania wiedzy geograficznej wśród społeczeństwa. Dziś towarzystwo skupia blisko milion osób z całego świata, a dzięki jego wsparciu ponad 6500 wypraw i projektów naukowych zakończyło się sukcesem. Do największych - bez wątpienia - należą odnalezienie wraku Titanica w 1985 roku i odkrycie zaginionego miasta Inków – Machu Piachu - w 1911 roku

 

 hspace=Tarnów jako jedno z dziesięciu miast w Polsce ma zaszczyt i okazję gościć „Wyprawy na krańce Świata”, które cieszą się wśród mieszkańców dużym uznaniem. Do 31 grudnia wystawę odwiedziło blisko 2500 osób. Spóźnialscy mają czas do 8 stycznia, zdjęcia można oglądać w godzinach od 900 - 1800 w Tarnowskim Centrum Kultury (Rynek 5), bilety są do nabycie w kasie.

 

Wystawa National Geogrphic to dopiero początek wspaniałej fotografii w TCK. Zaplanowane są jeszcze wystawy dotyczące Kuby, Gwinei, a także oddzielna wystawa National Geographic poświęcona wraku niemieckiego liniowca zatopionego pod koniec II Wojny Światowej – Steubena – odkrytego na dnie Morza Bałtyckiego przez polskich Oceanografów.

 

Michał Madura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A