Mniej leśnictw w regionie
access_time 2006-01-09 23:07:59
Jedno z największych w Małopolsce nadleśnictw Lasów Państwowych - w Dąbrowie Tarnowskiej - przeżywa reorganizację. Zostaje zmniejszona liczba leśnictw; będzie ich mniej, ale będą powierzchniowo większe.

Od tego roku z mapy znikają leśnictwa: Jadowniki, Przyborów, Jeziorka. Wchłoną je inne, które dzięki temu powiększą swój obszar. Zmienią sie też nazwy niektórych dotychczasowych leśnictw; pojawi się m.in. leśnictwo Wierzchosławice (dawniej Brzeźnica).

 

- Zmiany te związane są z nowym 10-letnim planem urządzania lasu, w oparciu o który pracują wszystkie nadleśnictwa w kraju - wyjaśnia Zygmunt Głowacki, zastępca nadleśniczego LP w Dąbrowie Tarnowskiej. - Wejście w życie nowego planu w tym roku postanowiliśmy powiązać ze zmianami w przebiegu granic niektórych leśnictw, by ich funkcjonowanie bardziej odpowiadało naszym nowym zamierzeniom. Pojawienie się leśnictwa o nazwie Wierzchosławice wynika z faktu, że chcieliśmy nadać właściwą rangę znanemu i popularnemu w regionie obszarowi leśnemu, zwanemu Lasami Wierzchosławickimi.

 

Nadleśnictwo LP w Dąbrowie Tarnowskiej jest trzecim co do wielkości nadleśnictwem w Małopolsce. Swoim zasięgiem obejmuje lasy o łącznej powierzchni 14,9 tys. ha. Część lasów znajduje się na terenie woj. podkarpackiego (powiaty dębicki i mielecki). Przed reorganizacją było tu 13 leśnictw, od 1 stycznia tego roku jest ich 10.

 

(ziob)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A