Sto dziesięć tysięcy serduszek
access_time 2006-01-09 22:14:46
Teraz liczone są pieniądze. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeliczyła ponad 24 miliony złotych, ale ta kwota będzie ciągle rosła. 110 tysięcy zostało zebranych w Tarnowie.

Nadal trwają aukcje na Allegro. Dzisiaj znowu zwiększyły się ceny kilku wystawionych przedmiotów. Złoty medal żużlowców Unii Tarnów uzyskał cenę 1950 złotych, koszulka z autografami "Złotek" 1426 złotych. Zainteresowaniem Internautów cieszy się również stuletnia zabytkowa lampa rowerowa, która na razie osiągnęła 1075 złotych. Aukcje trwają i jest jeszcze szansa na przekazanie pieniędzy na dobry cel a przy okazji kupienie wartościowych przedmiotów.

Przekroczyliśmy kwotę zebraną przez woluntariuszy w ubiegłym roku - 80 tysięcy złotych. Najwięcej jednak pieniędzy zgomadzono w naszym mieście w 2003 roku - 151 620 85 złotych. Pieniądze przeznaczono wówczas na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych. Przypomnijmy, że w tym roku zbieraliśmy na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach  a w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Do tej pory dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy tarnowskie szpitale otrzymały sprzęt za ponad 751 tysięcy złotych. Wśród zakupionego sprzętu medycznego były pompy strzykawkowe, aparaty EKG i RTG, pulsoskymetry, resuscytatory noworodkowe, inkubatory, łóżka ortopedyczne i inne. Potrzeb jest coraz więcej. Szpital św. Łukasza  potrzebuje najbardzie przewoźne aparaty do usg, badań radiologicznych klatki piersiowej i głowica do badań ekg.

Tegoroczna tarnowska WOŚP przebiegła spokojnie, bez niebezpiecznych incydentów. Szkoła Szczepanika jest zadowolona z przebiegu akcji. A co o niej sądzą tarnowianie?

 

BB

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A