Zdawać na prawko
access_time 2006-01-11 00:04:11
Od dzisiaj zdający egzaminy na prawo jazdy mają utrudnione zadanie - weszły w życie nowe przepisy. Pierwsza zmiana istotna dla zdających, to wyższe ceny za kursy i egzaminy. Ale to dopiero początek zmian.

Nauka jazdy w nocy, mniej manewrów na placu, więcej godzin praktycznej jazdy, wykazania się umiejętnością sprawdzenia poziomu oleju czy płynu w spryskiwaczu – oto kilka kolejnych innowacji, które weszły w życie. Od kwietnia przebieg egzaminu będzie rejestrowany na video, teraz sprzęt jest testowany.

 

Sam egzamin będzie na pewno trudniejszy. Przygotowanie do niego jednak wydaje się lepsze. Dotychczas zbyt wiele uwagi zwracano na manewry na placu, za mało było godzin jazdy w mieście i poza nim. Kursanci musieli wykupić więcej godzin jazdy, a za nie trzeba było zapłacić około 30 zł. Nowe przepisy przewiduja tylko 5 na placu, resztę kandydat na kierowcę będzie musiał "wyjeździć" na trasie. Parkowanie samochodu w ruchu będzie trudniejsze i bardziej stresujące dla zdającego. Egzamin ma trwać 40 minut.

 

Zmiany oznaczają wyższe koszty dla firm prowadzących szkolenia. Ich właściciele przewidują, że nawet o 30 procent wzrośnie cena za kursy.

 

Nie wiadomo czy zmiany przyniosą efekty w postaci większej liczby zdających i ukrócenia korupcji. Jak będą kursanci ocenią szkolenia i sam egzamin - poczekamy, zobaczymy.

 

BB

 


 

 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A