Andrzej Wajda przyjedzie do Tarnowa?
access_time 2006-03-09 23:37:00
W styczniu 2005 roku, bezpośrednio po zakończeniu V Festiwalu Filmowego „Vitae Valor”, Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa” przystąpiło do pracy nad kolejną edycją imprezy. W pierwszej kolejności wystosowano pismo do Andrzeja Wajdy, którego organizatorzy pragną w tym roku uhonorować Nagrodą „Vitae Valor” za całokształt twórczości.

List do adresata wysłano już w styczniu 2005 roku – a więc na 2 miesiące przed uroczystościami marcowymi, kiedy to najwybitniejszy polski reżyser filmowy obchodził 80. rocznicę urodzin. Mimo wielu obowiązków Andrzej Wajda znalazł czas, aby osobiście odpowiedzieć organizatorom Festiwalu. Twórca „Ziemi obiecanej” i „Człowieka z marmuru” napisał:

 

Szanowni i Drodzy Państwo,

 

Dziękuję za list i wzruszony propozycją przyjęcia nagrody-wyróżnienia „Vitae Valor” pragnę za nią gorąco podziękować.

Co do terminu tak odległego, mogę jedynie dziś zapewnić, że zrobię wszystko, aby odebrać ją osobiście.

Jest jednak pewna trudność. Zdjęcia mego filmu o Katyniu „Post mortem” przekładają się na jesień i zimę tego roku, co oznacza, że nie całkiem będę dysponował sobą, zajęty pracą nad tym tak ważnym dla mnie wydarzeniem.

Jeśli to nie zniechęci Państwa do przyznania mi Waszego wyróżnienia, proszę o dalszy kontakt korespondencyjny.

 

Z wyrazami przyjaźni – Andrzej Wajda

26. II.2006, Warszawa

 

Jest zatem duża szansa, że laureat wszystkich najważniejszych nagród filmowych na świecie (Oscar, Złota Palma, Cezar, Złoty Niedźwiedź i wiele innych), jeden z gigantów światowego kina, odwiedzi w tym roku nasze miasto. Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa” dołoży wszelkich starań, aby tę szansę wykorzystać.

 

Obecnie organizatorzy „Vitae Valor” pracują nad szczegółami programu, który planują przedstawić tarnowskiej publiczności tradycyjnie w grudniu – podczas VI edycji Festiwalu Filmowego „Vitae Valor”. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A