KONKURS -WYGRAJ BILETY NA OPERĘ [ZAKOŃCZONY]
access_time 2006-03-20 22:24:47
Portal tarnow.net.pl od marca rozpoczyna współpracę z Operą Krakowską. Wiemy, że tarnowianie chętnie biorą udział w przedstawieniach operowych, a takich w Tarnowie jest niewiele w ciągu roku. Dlatego na naszym portalu będzie dostępne jedno zaproszenie dwuosobowe w miesiącu na konkretny spektakl w Krakowie. Tym razem to "Cosi fan tutte,czyli Szkoła Kochanków". Spektakl grany jest 27 marca w Krakowie. Odpowiedz na pytanie i w ten sposób daj sobie szansę na wygranie zaproszenia. Oto pytanie - kto stworzył operę "Cosi fan tutte"?

Po premierowym przedstawieniu Mozarta "Cosi fan tutte" w wiedeńskim Teatrze Dworskim, słynny niemiecki aktor Friedrich Ludwig Schröder stwierdził, że utwór Mozarta: "dyskredytuje wszystkie niewiasty, nie może się więc podobać kobiecej części widowni i dlatego nie będzie miał powodzenia". Na szczęście okazał się złym prorokiem.

 

Napisaną na zamówienie cesarza Józefa II operę wystawiono w tamtym sezonie dziesięć razy, a dziś ten tytuł należy do grona najczęściej grywanych na świecie oper. Jak głosi anegdota, temat libretta zasugerował osobiście sam cesarz jako aluzję do prawdziwej historii, która wydarzyła się w XVIII-wiecznym Wiedniu. Dwaj młodzi mężczyźni wystawiają na próbę wierność swoich kochanek. Czy można przewidzieć, jak zakończy się tak odważny eksperyment?

 

"Cosi fan tutte Tak czynią wszystkie czyli Szkoła kochanków" to dowcipny spektakl opowiadający o stałości uczuć. Mozart wykonany z dbałością o wymogi muzycznego stylu - czegóż chcieć więcej? Warto obejrzeć i posłuchać.

 

Konkurs trwa do poniedziałku - 20 marca. Odpowiedzi na to pytanie prosimy nadsyłać na adres integra@tarnow.net.pl Spośród przysłanych do nas maili z poprawną odpowiedzią wyłonimy jedną osobę. Ogłoszenie wyników na naszej stronie internetowej. Prosimy  podawanie imienia i nazwiska pod odpowiedzią na pytanie.

 

BB

 

Bilet dla dwóch osób wygrał - Łukasz Paweł S. Gratulujemy!!

 

 

Komentarze...