Żużlowcy z nowym kierownikiem drużyny
access_time 2006-03-13 15:00:57
Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że nowym kierownikiem drużyny tarnowskich Jaskółek ma zostać Tomasz Gaszyński. Dziś już można powiedzieć, że Drużynowy Mistrz Polski ma nowego kierownika, który zaliczył egzamin do pełnienia tej funkcji.
Zapytaliśmy „świeżo upieczonego” kierownika drużyny Unii Tarnów jak doszło do tego, że będzie teraz pełnił tą funkcję w Tarnowie.

Zadzwonił do mnie prezes Szczepan Bukowski i zapytał czy mógłbym zostać kierownikiem drużyny. Po krótkim namyśle zgodziłem się i po zdaniu egzaminu na tą funkcję zostałem kierownikiem drużyny.

Jesteś również menadżerem braci Gollobów, czy nie będzie ci to przeszkadzało podczas zawodów?

Na pewno nie będzie mi to przeszkadzać, gdyż Tomek i Jacek jeżdżą w tym samym klubie. Będę miał więcej obowiązków niż zwykle, ale jeśli wszystko będzie poukładane tak jak to sobie założyliśmy, to w trakcie zawodów będzie wszystko w porządku.

Jakie będziesz miał obowiązki jako kierownik drużyny?

Tak jak każdy kierownik będę odpowiedzialny lub będę dbał o to, żeby zawodnicy myśleli tylko o jeździe. Będziemy wspólnie analizować przebieg meczu tak, by robić dobre zmiany.

Jak myślisz, czy jest szansa na zdobycie trzeciego tytułu z rzędu przez Jaskółki?

Gdybym tak nie myślał, to w ogóle nie zgodziłbym się na funkcję kierownika drużyny. Liga się wyrównała przez zniesienia limitu obcokrajowców. My mamy teraz bardzo wyrównany skład i to powinno być naszym atutem. Jeśli juniorzy pojadą na dobrym poziomie, to myślę, że obronimy tytuł.

Czy uważasz, że zniesienie obcokrajowców jest dobrym posunięciem?

Nasi zawodnicy nie mają limitów w innych ligach, więc dlaczego mielibyśmy zabraniać jazdy tutaj większej ilości zawodników z zagranicy. Jedynym błędem jest brak średnich KSM i brak tzw. ochrony dla naszych juniorów.

Teraz będziesz mógł po raz pierwszy zdobyć medal z racji pełnienia funkcji w Tarnowie.

Cieszę się, że mam taką możliwość. Jest to dla mnie nowe wyzwanie i myślę, że ten medal wspólnie zdobędziemy.

To do zobaczenia na zawodach żużlowych i powodzenia na nowym stanowisku.

Dzięki i pozdrawiam wszystkich kibiców z Tarnowa.

Wywiad przeprowadzony przez redakcję www.unia.tarnow.pl
%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A