„W zwariowanym świecie nie chcemy być zwariowanym radiem” – czyli o nadajniku Polskiego Radia na Marcince.
access_time 2006-01-26 10:37:54
Wczoraj, 25 stycznia, w sali obrad Urzędu Miasta miała miejsce konferencja prasowa z udziałem prezesa Radiowej Jedynki, Rafała Jurkowlańca, komentatora sportowego Tomasza Zimocha, oraz nowopowołanego korespondenta z ziemi tarnowskiej – Krzysztofa Drwala. Obecni byli także prezydent Miasta Mieczysław Bień i dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego - Wojciech Markiewicz.

Wszystko z okazji oficjalnego uruchomienia nadajnika Jedynki na Górze Marcince. W PRAKTYCE Tarnowianie mogą już od tygodnia cieszyć się lepszą jakością odbioru Pierwszego Programu Polskiego Radia na częstotliwości 99,9 MHz. Dyrektor teatru Wojciech Markiewicz stwierdził, że to pasmo idealne, jak dobra cena w supermarkecie. To 56 nadajnik UKF Jedynki w Polsce.

 

Podczas konferencji przedstawiony został także korespondent Polskiego Radia z Tarnowa i okolic – Krzysztof Drwal. Przesyłane przez niego informacje będą emitowane zazwyczaj podczas ogólnopolskiego programu „Sygnały dnia” – przyczyni się to na pewno do lepszej, skuteczniejszej promocji regionu.

 

Obecny na konferencji Tomasz Zimoch wyraziła dzieję, że na antenie Jedynki zagości więcej tarnowskiego Sportu – marzy mu się organizacja tarnowskiego oddziału Studia S13, a nawet komentowanie meczów żużlowych bezpośrednio dla całego kraju.

Dyrektor Jedynki zakłada współprace z Teatrem im. Solskiego. Nie określono jednak, na czym ta współpraca miałaby polegać. Może za jakiś czas będziemy mogli posłuchać sztuk wystawianych na deskach tarnowskiego teatru ustawiając odbiorniki na 99,9 MHz?

 

Póki co na ten temat nic nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Tarnów będzie jednym z 36 miasta, w których odbędą się koncerty jubileuszowego, 35. Lata z Radiem.

 

Dobrze, że Jedynka zagości w naszych domach na falach UKF. Dobrze, że Tarnów dostał możliwości częstszego goszczenia na antenie 1. Programu PR. Pozostaje mieć nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za promocje regionu wykorzystają taka szansę.

 

Dominik Zając

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A