Spotkanie z Zamachowskim
access_time 2006-05-11 18:53:28
Każdy kto wczoraj wieczorem pokazał się na seansie o godzienie 20:30, mógł później wziąć udział w spotkaniu ze znakomitym Zbigniewem Zamachowskim, który nie tylko opowiadał o starszych produkcjach, ale również przedstawiał kulisy wzajemnych relacji pomiędzy aktorami i reżyserami.
 =    Trudno powiedzieć, aby wczorajszy wieczór nie był pełen wrażeń. Już pokazy filmowe, które przyciągnęły wielu widzów, zapowiadały pozytywne emocje. Na koniec, pomimo późnej pory, w Tarnowie pojawił się  Zbigniew Zamachowski. Prawdziwa gwiazda polskiego kina, która w swoim artystycznym dorobku ma ponad 90 produkcji, występował w wielu ważnych i znanych sztukach teatralnych. Znany jest również ze swoich zdolności muzycznych, rozwijanych jeszcze w czasach szkoły.

    Spotkanie, które mogło się odbyć dzięki staraniom TCK, pozwoliło wielu tarnowskim fanom nie tylko na zdobycie upragnionego autografu, ale również na głębsze poznanie kulis pracy artysty. Nie szczędził on bowiem anegdod i opowieści o powstawaniu najważniejszych dla niego produkcji, jak choćby "Cześć Tereska", filmie, o którym sam mówi, że wniósł w jego warsztat wiele cennych doświadczeń. Nie powinno być również wątpliwości co do szczerości jego wypowiedzi, gdzyż nie bał się przyznać do tego, że nie widział finalnego efektu "Wróżb kumaka". Jak sam twierdzi, miał nadzieję, że będzie miał okazję właśnie w Tarnowie, ale pora, w jakiej odbywał się seans nie pozwoliła na zrealizowanie planów. Aktor wracał prosto z prób teatralnych.
   
    Bardzo ciekawe jest to, że wiele razy Zbigniew Zamachowski stawiany był w rolach drugoplanowych, niekiedy wręcz epizodycznych, co wcale nie przeszkodziło mu w wyróżnieniu się w sposób szczególny i pozytywnym wpłynięciu na jego odbiór. Dość krytycznie jednak podszedł do roli, jaką odegrała "Wróżba kumaka" w polskim filmowym świecie:
"Sądząc po tym jaki szum wywołała ta produkcja przed i w trakcie kręcenia, a jak niewiele mówiło się o nim po jego premierze, świadczy chyba o tym, że nie do końca udał się ten film. Nie mówię już o jakości, czy był dobry czy zły, ale o roli jaką miał odegrać".

    W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślał jak dobrze współpracuje mu się z młodymi aktorami i reżyserami. Pokazał, że jest wyśmienitym aktorem, który potrafi dla swoich wielbicieli przebyć pół Polski, żeby pojawić się na spotkaniu i zaraz później wrócić do swojego mieszkania. Sympatyczny, żartobliwy i bardzo rozmowny, pozostawia w Tarnowie bardzo dobre wrażenie, które niesposób będzie zatrzeć.

%%br%%mat
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A