Dozwolone do 21
access_time 2006-05-15 12:23:58
Koniec maja zapowiada się filmowo, amatorsko i niezależnie. Od 25 do 28 maja w Tarnowie będziemy uczestnikami 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”. To świetna okazja do obejrzenia filmów młodych twórców i to nie tylko z Polski.
 

"Od ubiegłego roku festiwal "Dozwolone do 21" jest organizowany w Tarnowie i wydaje się, że zagości tu na dobre - mówi Tadeusz Koniarz,  hspace=organizator festiwalu. Liczę na to, że w tym roku przyjedzie więcej ekip zagranicznych. Może termin tego festiwalu nie jest zbyt korzystny, bo zaplanowano wówczas wizytę Ojca Świętego w Polsce, ale myślę, że zainteresowanie będzie duże. Nadeszły już filmy ze Czech z Hradec Kralove, z Chorwacji i Słowacji. W najbliższych dniach powinny przyjść filmy z Kijowa ze Studia KROK i z Węgier. A po rozmowach z partnerami zagranicznymi spodziewamy się  także filmów z Niemiec, Bułgarii, Gruzji, Szwecji, Norwegii, Estonii i Anglii. Już teraz mogę powiedzieć, że do Tarnowa przyjedzie około 120 osób - z Polski i z zagranicy" - dodaje Tadeusz Koniarz.

 

Festiwal prezentuje filmy młodych twórców promując w ten sposób niezależne kino najmłodszych. Jeszcze można zgłosic swój akces. Tarnowianie również będą uczestniczyć w festiwalu. Młodzi twórcy z Klubu Filmowego "Szwenk" przygotowują kilka filmów. Można się spodziewać, że w tym roku będzie sporo filmów animowanych szczególnie z zagranicy. Filmy oceni, przyznając cenne nagrody rzeczowe i finansowe, międzynarodowe Jury. Ale festiwal to nie tylko projekcje filmowe. 21 maja rozpoczną się warsztaty filmowe prowadzone przez młodego reżysera, tarnowianina - Darka Kuciewicza. To kolejna okazja do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy o realizacji filmów.

 

W tym roku 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21" odbędzie się pod patronatem honorowym Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im.L.Schillera w Łodzi. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę poświęconą festiwalowi - www.dozwolonedo21.art.pl

 

BB 

 

 

 

 


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A