Koniec wsparcia dla Windows 98 i ME
access_time 2006-07-11 11:39:53
Microsoft oficjalnie zakończył współpracę ze swoimi dwoma systemami, Windows 98 oraz Windows Millenium Edition. Wcześniejsze zapowiedzi stały się faktem.

 Od dziś na wymienione wcześniej systemy operacyjne nie zostanie wydana ani jedna poprawka, nawet jeżeli zostanie wykryty krytyczny błąd. Wszystkim użytkownikom ‘starych’ Windows’ów doradzane jest przejście na wersje Windows’a XP. Pod naporem rzeszy użytkowników wcześniej Microsoft przedłużył wsparcie techniczne dla ’98 oraz Millenium ze stycznia 2004 do czerwca 2006 aby 11 lipca wydać ostateczną łatkę. W ostatnim miesiącu Microsoft jednak nie dokonał update’u dziury wykrytej w kwietniu uzasadniając, że załatanie jej nie jest możliwe. Następną wersją systemu który pójdzie w odstawkę ma być Windows XP SP1, który zostanie wycofany 10 października tego roku. Celem polityki firmy Bill’a Gates’a jest utrzymanie wsparcia technicznego dla systemu przez 12-24 miesiące od wydania service pack’a.
Dziś, jak w każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft również wyda biuletyny bezpieczeństwa dla Windows XP SP2. Wszystkich użytkowników tego systemu zapraszamy na witrynę Windows Update w celu dokonania aktualizacji.

 

>   <img = -->

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A