Remont mostu na wiosnę
access_time 2006-08-01 21:18:19
Od jutra mieszkańcy Tarnowa udający się w kierunku Mościc będą narażeni na jeszcze większe korki. Most na ul. Kwiatkowskiego będzie częściowo wyłączony z ruchu. Od dawna wiadomo, że remont nawierzchni mostu musi być przeprowadzony. Wiadomo już, że rozpocznie się na wiosnę.

"Kilka miesięcy temu miałem nadzieję, że nie będziemy musieli tak ostro reagować, ale niestety planowany remont na rzece Białej stanie się rzeczywistością. Wczoraj zakończyły się badania i mówiąc delikatnie, nie wypadły zbyt dobrze. Wyszły na tyle źle, że od jutra musimy częściowo wyłączyć z ruchu most na ulicy Kwiatkowskiego. Nadal po nim będą kursowały autobusy i samochpdy do 3,5 ton" - mówi prezydent Tarnowa, Mieczysław Bień.


Cały ruch ciężki w rejon parku przemysłowego, Klastra, w rejon Tamelu będzie odbywała się inymi drogami. Zosatnie przeniesiony na obwodnicę tarnowską. Dla tarnowian i wszystkich korzystających z naszych dróg w odpowiednich miejscach  miasta zainstalowane będą tablice informacyjne. "Na moście będą wąskie dwa gardła. Policja będzie nam pomagała w kierowaniu i rozładowywaniu ruchu. Bardzo proszę o to, by mieszkańcy unikali tego mostu. Ograniczymy ruch do jednego pasa w każdym kierunku. Chodzi o ograniczenie maksymalnie drgań. Jedźmy przez ten most bardzo powoli. To w naszym interesie. Będziemy monitorowali tą sytuację, ale jeśli sytuacja się będzie pogarszała, to drgania mostu spowodują, że trzeba będzie go wyłączyć, a to byłaby tragedia dla mieszkańców"- informuje Mieczysław Bień.

 

Most po przeprowadzonej ekspertyzie wykazuje złe tendencje związane z uszkodzeniem płyty nośnej. Eksperci stwierdzili, że należy bezwzględnie ograniczyć zarówno obciążenie jak i prędkość do 30 km na godzinę. Remont będzie prowadzony w przyszłym roku na wiosnę. Wówczas również most nie zostanie wyłączony całkiem z ruchu. Remont będzie wykonywany sukcesywnie - najpierw jedna połowa później druga. Nie zostanie wykonany most zastępczy.

 

"Mam nadzieję, że ograniczanie prędkości i ciężaru do 3,5 ton pozwoli nam korzystać z mostu jak najdłużej - do czasu remontu. Za rok o tej porze most powinien być jak nowy. Jeśli ktoś nie musi prosimy o korzystanie z mostu na ulicy Krakowskiej" - stwierdza prezydent Bień.

 

Remont obejmie wymianę płyty nośnej i położenie nowej powierzchni asfaltowej. Zostanie sprawdzona również samą konstrukcję stalową mostu. Nie wiadmo jeszcze ile milionów pochłonie ta inwestycja. Bez wątpienia jednak kierowcom będzie potrzebna cierpliwość w czasie jazdy.

 

%%br%%

 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A