Wakacje bez używek
access_time 2006-06-20 12:08:26
Drugi dzień cyklu poświęconego bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w trakcie zbliżających się wakacji. Do walki o lepsze zagospodarowanie czasu wolnego, oprócz uczących się dzieci z Gimnazjum nr 8, włączyły się środowiska twórcze, również z poza naszego miasta.
    Mając przede wszystkim na uwadze zbliżające się wakacje i fakt, że często nieumiejętne zagospodarowanie czasem, popycha młodzież do wielu destrukcyjnych zachowań, do chęci zaimponowania kolegom i poczucia, że robi się coś wyjątkowego, pragniemy pokazać młodzieży atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego. Celem naszego przedsięwzięcia jest  przede wszystkim pokazanie uczniom negatywnych skutków sięgania po środki  psychoaktywne i zachęcenie do zdrowego kreatywnego rozwijania się.

    Pierwsza część imprezy miała swoje miejsce 14 lipca. Tym razem na dzień jutrzejszy przygotowany jest specjalny program, który ma zachęcić uczniów do poszukiwania alternatywy od szarej codzienności. Jak przekonują organizatorzy, młodzież aktywnie włączyła się w przygotowania do imprezy.

Program imprezy:

15.00 Koncert Zespółu  Freedom
Ola Kras (wokal), Wojtek Koćwin (gitara solowa, wokal), Dominik Haus (gitara prowadząca, wokal), Jakub Wach (perkusja), Piotrek Wierzchowiec (bas). „Gramy szeroko pojęty ROCK, od spokojnych ballad, po hardcore’owe kawałki. Większość piosenek jest naszego autorstwa.”
 
16.00 Zespół Aspekt
W skład zespołu, który powstał na początku 2005 roku, wchodzą : Darek Wolański (gitara i śpiew), Michał Martynów (perkusja), Dominik Barnaś (klawisze) oraz Bogna Blitek (gitara elektryczna). "Aspekt" wykonuje głównie własne utwory, w większości napisane przez Darka Wolańskiego i Michała Martynowa. "Chcemy grać proste melodie, w rytmie rock-bluesa, sięgając także do innych gatunków. Zespół Aspekt ma właśnie do tego zbliżone brzmienie" - mówi Darek Wolański. - "Jeśli słuchając naszej muzyki ktoś tupie nogą o parkiet wybijając rytm, znaczy to dla mnie, że muzyka się podoba, że możemy ją robić dalej". Darek planuje także wydanie solowej płyty, która powinna się ukazać we wrześniu 2006 roku.

17.15  Pokaz motocykli - Tarnowska Konfederacja Motocyklistów Wataha

Cała impreza będzie miała miejsce na hali sportowej Gimnazjum nr 4  w Tarnowie. Pokaz motocykli przed szkołą.

Ponadto podczas trwania imprezy wśród młodzieży odbędzie się kolportaż ulotek o charakterze profilaktycznym dotyczących uzależnień.
Dzień profilaktyczny pod hasłem „Wakacje bez używek” powstał dzięki współpracy z Tarnowskim Towarzystwem Zapobiegania Patologiom Społecznym.

Dane szkoły:
Gimnazjum Nr 4 im. Jerzego Brauna
ul. Bitwy pod Studziankami  5
33 – 100 Tarnów

%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A