Centrum Paderewskiego
access_time 2006-06-20 12:28:07
Podczas wakacji Centrum Paderewskiego tradycyjnie zaprasza melomanów do Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, na cykl letnich koncertów w ramach XXI MUZYCZNYCH SPOTKAŃ U PADEREWSKIEGO
    Impreza upowszechnia muzykę poważną w najlepszym wykonaniu, co przyciąga do Kąśnej Dolnej melomanów oraz znakomicie łączy kulturę z wypoczynkiem i rekreacją. Wykonawcami są wybitni artyści z kraju i zagranicy.

    W trakcie inauguracyjnego koncertu 23 czerwca usłyszymy wybitne dzieła muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitych polskich artystów: skrzypaczkę Kaję Danczowską i gitarzystę Krzysztofa Sadłowskiego oraz młodego pianistę Gracjana Szymczaka, laureata XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Tydzień Talentów” Tarnów - Kąśna Dolna 2005.

    Kaja Danczowska ukończyła kurs mistrzowski w konserwatorium w Moskwie w klasie Dawida Ojstracha.  Na zaproszenie rządu Kanady brała udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez R. Ricciego. Zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym we Wrocławiu otrzymując stypendium SPAM ufundowane przez H. Szerynga, później stypendium P. Kleckiego Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego oraz MKiS.
    Jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych: III nagroda na V Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, II nagroda na Konkursie im. A. Curci w Neapolu, II nagroda na Konkursie Wykonań Muzycznych w Genewie, III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Radiowym w Monachium. Otrzymała srebrny medal na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Koncertowała w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji, Australii. Profesor skrzypiec na Akademii Muzycznej w Krakowie. Została wyróżniona m.in. Nagrodą Państwową II stopnia MKiS.

    W duecie z K. Danczowską wystąpi Krzysztof Sadłowski. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił na kursach muzycznych we Francji i Niemczech. Finalista międzynarodowych konkursów gitarowych w Berlinie i Urlicehamm. Dokonał nagrań płytowych z utworami Bacha, Mozarta, Albeniza. Brał udział w festiwalach muzyki współczesnej: m. in. w Grazu, w Warszawie (Warszawska Jesień). Prowadzi klasę gitary w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Artyści wykonają utwory m.in. N. Paganiniego, E. Elgara, I. Albeniza, P. Sarasatego.

    W drugiej części koncertu usłyszymy młodego pianistę Gracjana Szymczaka, który zaprezentuje utwory należące do klasyki literatury fortepianowej, m.in.  K. Szymanowskiego, C. Debussy’ego, S. Rachmaninowa i F. Chopina. G. Szymczak studiuje równolegle w klasie fortepianu oraz wiolonczeli. Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych m.in.: I nagroda w  Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu, I Nagroda na Ogólnopolskich przesłuchaniach klas fortepianu szkół muzycznych I st., III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Trzykrotny laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin dla najmłodszych" w Antoninie, III nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku, półfinalista XV Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie uzyskując dodatkową nagrodę pozaregulaminową im. Janiny Nawrockiej – za muzykalność. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Samorządu Wrocławia w dziedzinie kultury i sztuki dla młodych, utalentowanych Wrocławian. Jako stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci wielokrotnie występował na Zamku Królewskim w Warszawie, brał udział w warsztatach muzycznych w Zakopanym oraz uczestniczył w „Cademuir International Summer School 2002” w Szkocji.
    Uczestniczył w wielu kursach pianistycznych m.in. na „II Międzynarodowych Warsztatach Pianistycznych – Olsztyn 2003”, dwukrotnie na „Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym – Duszniki” oraz „Summer Music Academy – Krzyżowa 2005”. Laureat XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Tydzień Talentów” Tarnów - Kąśna Dolna 2005.

    Początek koncertu w piątek 23 czerwca o godzinie 18.00 w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Bilety w cenie 10 i 15 PLN do nabycia bezpośrednio przed koncertem. Dla niezmotoryzowanych melomanów możliwość skorzystania z autokaru (po wcześniejszej rezerwacji), który wyjedzie do Kąśnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godzinie 17.00. Dodatkowe informacje Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna, ul. Rynek 9 lub pod numerami tel.: (014) 621 09 21, (014) 689 90 08 oraz na stronie internetowej: www.paderewski.tarnow.pl.

%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A