Nie tylko Tarnów
access_time 2006-05-23 15:41:54
Na 2 czerwca w Tarnowskim Centrum Kultury została zorganizowana wystawa fotografii Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, pt.: "Nie tylko Tarnów". Dzieła tarnowskich artystów będzie można oglądać od godziny 17:00.
 =    Najnowsza wystawa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego poświęcona jest głównie miastu, w którym żyjemy i działamy, ale zawiera również zdjęcia o innej tematyce, pokazując różne aktualne zainteresowania tarnowskich fotografików. Tak, więc po pierwsze pokazujemy, w dość zróżnicowanych formach  miasto Tarnów, z jego architekturą, zabytkami, ludźmi i problemami. To nasze miasto rodzinne, nierzadko od wielu pokoleń, a czasem od niedawna, które jednak jest dla nas wszystkich najważniejszym punktem na globie ziemskim, a może nawet swoistym centrum naszego indywidualnego świata.

    Miasto, o którego magii pisało się i pisze od czasu do czasu, ale - jak to z magią bywa - trudno ją pokazać, nie tylko zresztą na zdjęciach. Ciągle mamy jednak nadzieję, że fotografując tak jak to kiedyś mistrz Jan Bułhak z Wilna przykazał, a może trochę inaczej, nowocześniej i bardziej od siebie, możemy zbliżać sie do takich ujęć, że nasze zdjęcia będą istotne dla wielu tarnowian. W każdym jednak razie, bułhakowskie hasło "Fotografujcie sercem" jest ciągle aktualne dla fotografów zajmujących się fotografią ojczystą, której istotną częścią jest dla nas fotografowanie Tarnowa.

   W drugiej części wystawy możemy zobaczyć zdjęcia, które są wyrazem innych, aktualnych zainteresowań artystycznych Kolegów z TTF-u, nierzadko ich najważniejszych życiowych tematów, fotograficznych pasji realizowanych od lat, w każdym razie ta część ekspozycji jest jakimś kontrapunktem dla części pierwszej. Tak, więc, choć to wystawa z okazji Dni Tarnowa, to jednak chcemy pokazać również inne oblicze naszej tarnowskiej fotografii. Po prostu warto fotografować, nie tylko Tarnów, ale i inne interesujące tematy, co w efekcie może dać dobre, ciekawe zdjęcia. Fotografujmy, więc, wszak zbliża się XXX-lecie  Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego i -miejmy nadzieję-kolejna wystawa jubileuszowa, gdzie pokażemy nasz artystyczny dorobek.

%%br%%Jan Gomoła

Do pobrania udostępniony został również katalog fotografi dostępny TUTAJ
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A