HARMONIA na PWSZ
access_time 2006-05-28 14:50:43
Akademicki chór „HARMONIA” działający przy Państwowej Szkole Zawodowej w Tarnowie zaprasza na koncert, który odbędzie się 31 maja 2006 r. (środa) o godz. 18 w budynku PWSZ w sali 028. Podczas koncertu usłyszymy pieśni ludowe oraz najpiękniejsze pieśni polskie. Soliści Małgorzata Wyszogrodzka- sopran, Mieczysław Tarczyn- tenor wyśpiewają najpiękniejsze arie operetkowe.

Akademicki chór działa od trzech lat i powstał na bazie męskiego chóru HARMONIA, którego początki sięgają 1927 roku. Swoją siedzibę miął wtedy na warsztatach kolejowych. Założycielem i dyrygentem przez 52 lata był pan Juliusz Kolbusz, po tak długich latach prowadzenia chóru przekazał pałeczkę dyrygencką swojej córce pani Bożenie Kwiatkowskiej, która jest wykładowca PWSZ w Tarnowie. Pani dyrygent postanowiła odmłodzić chór, dlatego założyła w 2003 roku chór akademicki. Członkowie chóru to studenci PWSZ, ale pewna część głosów męskich to dawni chórzyści. Główna część zespołu to studenci wydziału humanistycznego, gościnnie śpiewają z nimi soliści Małgorzata Wyszogrodzka, Magdalena Uznańska jak również inni wokaliści, którzy teraz są studentami wydziału wokalnego oraz śpiewają w Dębicy w operach kameralizowanych; Katarzyna Duda Ewelina Przybylska, Łukasz Gaj. Muzycznie wspierają uczniowie i nauczyciele ze szkoły muzycznej, a także z orkiestry Stanisława Stańczyka z Zalasowej.Soliści zaprezentują swoje umiejętności wokalne m.in. we fragmentach operetki „Księżniczka Czardasza”, której autorem muzyki jest Emmerich Kálmán, a twórcami libretta -Leo Stein i Béla Jenach. Usłyszmy m.in. „W rytm walczyka”, „Usta milczą, dusza śpiewa” i „Jest na świecie dziewcząt wiele”.

 

Poprowadzi ten piękny koncert muzyki lekkiej, łatwej, i przyjemniej pan Robert Błaszak. Impreza odbędzie się przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani dyrygent Bożeny Kwiatkowskiej oraz solidne przygotowanie wszystkich członków zespołu, którzy poświęcają cały swój wolny czas i ćwiczą wytrwale pomimo trudnych nie raz warunków.

 

Chór przygotowuje się do uroczystego otwarcia kampusa w październiku oraz na koncert chórów w Niedomicach. Za dwa lata będzie obchodził 80-lecie istnienia, jest to najstarszy chór w Tarnowie.

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie na pewno nie pożałujecie. Koncert odbędzie się w Sali 028 (budynek biblioteczny PWSZ) o godz. 18:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Mycha
%%br%%Marcin Walkowicz  
 

 

 

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A