Pielgrzymka - dzień 4
access_time 2006-08-20 21:35:14
Dzisiaj pielgrzymi modlili się pod pomnikiem w Racławicach w intencji Abyśmy naszą Ojczyznę miłowali i byli wierni dziedzictwu któremu na imię Polska.

Pielgrzymi w kolejnym dniu swojej wędrówki do Jasnogórskiej Pani zatrzymali się w Racławicach aby w tym właśnie miejscu uczcić pamięć walczących Kosynierów. O godzinie 10:30 rozpoczęła się Eucharystia. Przez środek zebranych pielgrzymów przeszła uroczysta procesja w której uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych grup niosący powiewające na wietrze biało-czerwone flagi.

  

 

Wierni modlili się w intencji Ojczyzny, dziękowali za wolną niepodległą Polskę. To właśnie przez takich ludzi jak Oni - kosynierzy, możemy żyć w wolnym kraju. W dzisiejszych czasach nie trzeba heroicznych czynów, by pokazać, że jest się Patriotą. Uroczystość miała doniosły charakter, a po niej każdy z wędrujących mógł pożywić się przygotowaną przez mieszkańców Racławic grochówką. o 13:00 grupy stopniowo zaczęły opuszczać teren, a jedna z nich była szczególnie wyróżniona - sprzątała miejsce postoju.

  

 

Ks. Karol Dziubaczka w swoim kazaniu podkreślił, że musimy naśladować Pana Jezusa i kochać Ojczyznę - wczoraj i dziś, i musimy być z tego dumni. Powinniśmy również przestać narzekać na to co polskie, bo przecież tu się urodziliśmy, tu żyjemy i tutaj zapewne kiedyś umrzemy.

  

 

Na wieczornym apelu w Miechowie w Bazylice Grobu Pańskiego spotkały się grupy nocujące w sąsiedztwie Bazyliki. 

Ja większość z Was zauważyła, dzisiejsza relacja z trasy została przesłana bez problemów. Dziękuję za modlitwy które zapewne w tym pomogły :)

   

 

 

Michał Stańczyk

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk@tarnow.net.pl

 


Posłuchaj piamętnika pielgrzyma
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A