Abolicja reklamowa w Tarnowie
access_time 2006-08-24 14:44:56
Ponad połowa reklam w centrum Tarnowa jest ustawionych nielegalnie - takie są wyniki kontroli Plastyka Miejskiego. Teraz jednak właściciele takich szyldów mają szansę na ich zalegelizowanie. Wystarczy, że do końca września zgłoszą się do Plastyka Miejskiego z wnioskiem o uzgodnienie reklamy.

- Jeśli reklama będzie zgodna z zarządzeniem prezydenta Tarnowa dotyczącym reklam to obejdzie się bez ustawowych restrykcji, czyli wysokiej grzywny i usunięcia reklamy na koszt właściciela - wyjaśnia Jacek Adamczyk Plastyk Miejski w Tarnowie.
Czasami same agencje reklamowe przygotowują np. za duże szyldy. - Zachęcam agencje do dokładniejszego zapoznania się z przepisami w tej sprawie - dodaje Plastyk Miejski.

 

Ze portalu tarnow.pl z serwisu "Kanon Reklamy - Kanon Architektury" jest to  pobrania stosowne zarządzenie. Tam również przykłady ponad 190 dobrych reklam z Polski i zagranicy, które są dobrą inspiracją przy wyborze własnej formy promocji.

 

Osoby, które chcą skorzystać z "abolicji reklamowej"  mogą przyjść do Plastyka Miejskiego - Urząd Miasta Tarnowa,  ul. Mickiewicza 2, II piętro pokój 230, od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00).

 

Przypomnijmy, że Plastyk Miejski zaprasza mieszkańcow do "poszukiwania" najładniejszych reklam na budynkach i najładniejszych odnowionych elewacji tarnowskich kamienic i wnętrz. Czekamy na zdjęcia miejsc w Tarnowie, które zasługują na takie wyróżnienie. W październiku kapituła plebiscytu "Kanon Reklamy - Kanon Architektury" z udziałem prezydenta Tarnowa Mieczysława Bienia przyzna nagrody. Na zdjęcia czekamy do końca września. Podczas finału autorzy najciekawszych fotografii otrzymają nagrody.

 

Komentarze...