Rodzinka za ''kratkami''
access_time 2006-08-24 14:57:53
Trzech braci, mieszkańców Przybysławic w gminie Radłów, trafiło za kratki. Akt oskarżenia będzie obejmował też ich ojca. Wszyscy mężczyźni trudnili się kradzieżami. Nie gardzili dosłownie niczym.

Rabusie zostali zatrzymani podczas zasadzki urządzonej przez policje na drodze polnej w Przybysławicach. Poruszali się fiatem 126p z przyczepką.

 

- Na niej mieli jeszcze "gorące" linki telekomunikacyjne. Sprzedać je zamierzali w skupie metali kolorowych. Policjanci dokonali przeszukania zabudowań - wyjaśnia Andrzej Sus, rzecznik prasowy tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji. Znaleziono tutaj motocykl WSK (skradli go wcześniej w Zaborowie), części metalowe i nożyce do odcinania kabli telefonicznych. W innym zabudowaniu w Zdrohcu policjanci znaleźli natomiast części do samochodów, również "towar" pochodzący z przestępstwa.

 

- W samochodzie jechał ojciec i dwaj jego synowie: 18. i 24-letni. W domu zatrzymano kolejnego, tym razem 21-latka, którego tarnowskie więzienie poszukiwało do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała trójka trafiła do Zakładu Karnego. Ich ojciec na razie nie został aresztowany, jego też obejmie jednak akt oskarżenia - dodaje Andrzej Sus.

 

Policja bada teraz podobne przypadki kradzieży, do których dochodziło na tym terenie w ostatnich miesiącach. Funkcjonariusze poszukują odpowiedzi na pytanie: czy cała czwórka jest może autorami innych rabunków.

 

(mir)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

 

Komentarze...