Abolicja reklamowa dłużej
access_time 2006-09-14 14:54:32
Wymiana szyldów i reklam już się rozpoczęła. Pierwsze kilkadziesiąt osób, właścicieli sklepów, firm zdecydowało się zalegalizować szyldy. To efekt ogłoszonej w połowie sierpnia "abolicji reklamowej" przez Plastyka Miejskiego w Tarnowie

"Codziennie przynajmniej kilka osób pyta o warunki jaki muszą spełnić, czy mieć reklamę zgodną z przepisami. Część zaczęła już wymieniać szyldy" - mówi Jacek Adamczyk Plastyk Miejski w Tarnowie.

 

Dlatego "abolicja reklamowa" zostaje wydłużona o dwa tygodnie, do 13 października. Do tego czasu można zgłosić się do Plastyka Miejskiego z wnioskiem o uzgodnienie reklamy. Dzięki temu można uniknąć ustawowych restrykcji, czyli wysokiej grzywny i usunięcia nielegalnej reklamy na koszt właściciela.

 

Czasami same agencje reklamowe przygotowują np. za duże szyldy. - Zachęcam agencje do dokładniejszego zapoznania się z przepisami w tej sprawie - dodaje Plastyk Miejski. Ze portalu tarnow.pl z serwisu "Kanon Reklamy - Kanon Architektury" można pobrać stosowne zarządzenie. Tam również przykłady ponad 200 dobrych reklam z Polski i zagranicy, które są dobrą inspiracją przy wyborze własnej formy promocji.

 

Osoby, które chcą skorzystać z "abolicji reklamowej" mogą przyjść do Plastyka Miejskiego - Urząd Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, II piętro pokój 230, od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00). Plastyk Miejski zaprasza także mieszkańcow do "poszukiwania"
najładniejszych reklam na budynkach i najładniejszych odnowionych elewacji tarnowskich kamienic i wnętrz.

 

"Czekamy do końca września na zdjęcia miejsc w Tarnowie, które zasługują na takie wyróżnienie. W październiku kapituła plebiscytu "Kanon Reklamy - Kanon Architektury" z udziałem prezydenta Tarnowa Mieczysława Bienia przyzna nagrody" - mówi Jacek Adamczyk.


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A