Szlakami do wygranej
access_time 2006-09-18 15:47:59
W Tarnowie wytyczono trzy szlaki tematyczne po mieście. Pierwszy o kolorze pomarańczowym to szlak Renesansu, drugi - zielony - prowadzi po miejscach związanych z życiem gen. Józefa Bema, a trzeci(niebieski) przedstawia historię tarnowskich Żydów. Tarnowskie Centrum Informacji zgłosiło ten projekt do konkursu "Najlepszy Produkt Turystyczny 2006".

Konkurs ogłosiła Polska Organizacja Turystyczna. Każdy może zagłosować (tylko raz) na tarnowski projekt, wchodząc na stronę POT http://pot.gov.pl/bptDevelop/glosuj/ . Glosowanie dla internautów trwa od dziś (18 września) do piątku 6 października. W konkursie bierze udział od kilku do kilkunastu zgłoszonych projektów z każdego województwa. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Wyróżnionym produktom zostaną przyznane Certyfikaty POT.

 

Projekt tarnowski cieszy się powodzeniem. Każdy szlak prowadzi po zabytkach związanych z danym tematem i tak, na szlaku żydowskim zwiedzamy: Bimę, cmentarz żydowski, dzielnice żydowską, na renesansu ratusz, rynek, katedrę, ruiny Zamku a na szlaku Bema napotkamy pamiątki po słynnym „Ojczulku” jak mawiają o nim Węgrzy. Wszystkie trzy szlaki krzyżują się na tarnowskim rynku. Każdy szlak jest opisany w specjalnie wydanym przewodniku, na stronach internetowych (http://www.tarnow.pl/historia/spacerkiem_po_tarnowie/index.php), przy najważniejszych zabytkach na szlakach stoją tablice informacyjne w kilku wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki a przy zabytkach związanych z Bemem dodatkowo w węgierskim).

 

Wydana została również specjalna mapka – dostępna za darmo w punkcie informacji turystycznej, hotelach, muzeach i wybranych restauracjach z naniesionym przebiegiem szlaków. Dopełnieniem materiałów „papierowych” jest audio-przewodnik w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim (w przygotowaniu kolejne wersje językowe).

 

Każdy zainteresowany może taki audio-przewodnik za darmo wypożyczyć w formie odtwarzacza MP3 w punkcie informacji turystycznej oraz w wybranych hotelach w mieście. Audio – przewodnik to prawie dwugodzinna opowieść o miejscach na szlakach. Dodatkowo audio-przewodnik można samemu ściągnąć z Internetu ze strony internetowej www.go-tarnow.com – tym sposobem przygotować się do wizyty w Tarnowie.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A