Spotkanie z braćmi z Taize
access_time 2006-10-18 15:23:53
W najbliższą sobotę brat Marek i brat Wojciech ze wspólnoty Taizé będą gośćmi Domu Akademickiego "Tratwa". To dobra okazja do modlitwy i spędzenia czasu ze współtowarzyszami brata Rogera. Będzie można uzyskać też inforamcję na temat tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodzieży.

W piątek wieczorem (20 października) bracia spotkają się z młodzieżą z Mielca i Brzeska. Następnego dnia przybędą do Tarnowa. Spotkają się z młodymi w Duszpasterstwie Akademickim "Tratwa" oraz w Wyższym Seminarium Duchownym. Spotkanie popołudniowe to modlitwa ze śpiewami z Taizé, wprowadzenie biblijne, spotkania w małych grupach, chwila ciszy, okazja do rozmowy z braćmi.

 

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich na to szczególne spotkanie z apostołami pojednania i nauczycielami modlitwy. Bracia byli współtowarzyszami oraz świadkami życia i dramatycznej śmierci założyciela wspólnoty -  brata Rogera. Brat Marek podzieli się doświadczeniami z zakończonego azjatyckiego spotkania w Kalkucie, w którym brał osobisty udział.

 

Plan spotkania z braćmi:

13.00 Zapraszamy na próbę śpiewu

15.00 Przywitanie

15.30 Wprowadzenie biblijne

16.30 Spotkania w małych grupach

17.15 Podwieczorek
17.30 Spotkanie wspólne, okazja do rozmowy z braćmi

19.00 Modlitwa w Kościele Akademickim św. Józefa

 

Podczas spotkania w DA "Tratwa" będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat XXIX Europejskiego Spotkania Młodych w roku 2006, które odbędzie się w stolicy Chorwacji. Jeżeli ktoś interesuje się uczestnictwem w Spotkaniu Młodych w Zagrzebiu, powinien jak najszybciej nawiązać kontakt z najbliższym punktem przygotowań. Takich punktów jest w Polsce ponad 200, w diecezji tarnowskiej 10, w tym 3 w Tarnowie. Jeden z takich Punktów działa przy Duszpasterstwie Akademickim "Tratwa". Przygotowania już się zaczynają. Trzeba się w nie włączyć, aby móc uczestniczyć w spotkaniu. Zapisy tylko do 17 listopada 2006 roku! Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00. Wówczas można zapisać się na wyjazd. Koszty przejazdu i ubezpieczenia to 222 zł. Koszt pobytu (płatne na miejscu w Zagrzebiu) ok. 40 euro.

 

Plan wyjazdu

 

Wyjazd 27 grudnia 2006 r. sprzed DA "Tratwa",ok. godz. 20.00. Pobyt od czwartku, 28 grudnia 2006 (przyjazd rano) do poniedziałku, 1 stycznia 2007 (wyjazd po 17.00). Powrót nad ranem 2 stycznia 2007 r.

 

Program

 

Przyjęcie przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie w parafiach Zagrzebia i całego regionu.

Rano od 8.30 – 11.00 - we wszystkich dzielnicach modlitwa, po niej wymiana myśli i doświadczeń. Mieszkańcy opowiedzą także o swojej służbie dla innych w parafii i dzielnicy.

Codziennie o 13.15 i 19.30 wspólna modlitwa dla wszystkich w halach na terenie Centrum Wystaw w Zagrzebiu.

Po południu spotkania tematyczne w centrum miasta.

 

31 grudnia o 23.00 we wszystkich parafiach czuwanie modlitewne w intencji pokoju, a po nim „święto narodów”.

 

Obiady i kolacje wydawane będą na terenie Centrum, z wyjątkiem obiadu 1 stycznia, na który zaproszą goszczące nas rodziny.

 

Zakwaterowanie - w warunkach pielgrzymkowych u rodzin w Zagrzebiu i w regionie (niektórzy będą być może zakwaterowani w salach parafialnych i szkolnych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór. Osoby niepełnosprawne muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań jak najszybciej, najpóźniej do 15 listopada.

 

Spotkanie przewidziane jest dla ludzi młodych w wieku od 17 do 35 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć opiekunów. W drodze wyjątku przyjmuje się uczniów szkół średnich urodzonych w roku 1990, ale tylko w małych grupach z opiekunami. W obu wypadkach: 1 opiekun w wieku co najmniej 21 lat na 2 osoby, mężczyzna dla chłopców, kobieta dla dziewcząt. Dorośli powyżej 35 lat tylko jako opiekunowie grup.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A