Zaduszki dżemowe Wojtka Klicha
access_time 2006-10-19 13:45:04
Po raz trzynasty w Tarnowie, a po raz pierwszy w Krakowie, Rzeszowie i Nowym Sączu zabrzmią piosenki artystów, którzy odeszli pozostawiając po sobie niezapomnianą twórczość. "Zaduszki dżemowe" zabrzmią w ostatnim dniu października w Piwnicach TCK.

Warto przypomnieć, że wszystko zaczęło się w 1994 roku, w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem. W hołdzie temu charyzmatycznemu artyście  zorganizowano w TCK pierwszy koncert – a ponieważ był to czas zaduszkowy nadano mu nazwę Zaduszki. Resztę tytułu wypełniła nazwa zespołu, z którym Ryszard Riedel objechał całą Polskę wzdłuż i wszerz grając tysiące koncertów w wielkich miastach i małych dziurach – w halach widowiskowych i na morskich plażach.  Wszyscy, którzy choć raz uczestniczyli w tych koncertach wiedza jaką zarażały wolnością, niezwykłą atmosferą – bluesem, rockiem i reggae. Ta mieszanka tych trzech stylów muzycznych stała się wizytówką muzyczną grupy i w pełni wyjaśniała jej nazwę. Dzisiaj kiedy Riedla nie ma już w zespole, wciąż czuć w nim jego ducha, a jego następcy i starzy przyjaciele zaszczycali swoją obecnością na kolejnych imprezach zaduszkowych.

 

ZADUSZEKI DŻEMOWE

 

26.10.06 - KRAKÓW - ACK Rotudna - godz. 20.00

28.10.06 - RZESZÓW - Klub Reaktor - godz. 20.02
31.10.06 - TARNÓW - Piwnice TCK - godz. 20.00 

03.11.06 - NOWY SĄCZ - Kino Sokół - godz. 18.00 (seans "Skazany na bluesa); ok. 20.00 koncert

 

Wojtkowi Klichowi na scenie towarzyszyć będą Magda Stalmach (śpiew), Jerzy Drobot (bas), Stanisław Migała (gitary), Krzysztof Krupa (bębny) oraz gościnnie (Kraków, Rzeszów, Nowy Sącz) Marek Piekarczyk (TSA). W programie wieczoru oprócz legendarnych utworów zespołu Dżem, grupa Wojtka Klicha wykona standardy rockowe i bluesowe nieżyjących już wielkich artystów. Im wszystkim zadedykowany będzie ten koncert. W programie utwory m.in.: Lennona, Marleya, Hendrixa, INXS, Niemena, Presleya, Ciechowskiego, Jantar, Joplin.

 

Bilety na tarnowski koncert w cenie 20 zł do nabycia w przedsprzedaży  w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A