Porażka z Polpharmą
access_time 2006-10-30 14:32:33
Tarnowskie Jaskółki nie poradziły sobie z Polpharmą Starogard Gdański i wysoko uległy, przegrywając 77:59. Nie wiadomo jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby nie katastrofalna pierwsza kwarta.
Wyczyn tarnowskich zawodników w jakimś stopniu na pewno przejdzie do hostorii tego sezonu. Nie często się zdarza, żeby w pierwszej kwarcie tracić do gospodarzy aż 21 punktów. Dokładnie taka różnica widniała na tablicy świetlnej, po zejściu zawodników z parkietu. Unia nie miała pomysłu na rozmontowanie obrony i ataku Polpharmy. Pojedynek wyglądał nieco jak walka Gołoty z Tysonem, kiedy Polak niby uderzał, ale czy wyrządzał krzywdę?

Całkiem inny obraz zafundowali zawodnicy tarnowskiej Unii po ponownym wejściu na pole gry. Kiedy straty z pierwszej części meczu odrobili do tego stopnia, że gospodarze mieli nad nimi zaledwie 6 oczek przewagi, wydawało się, że mecz praktycznie rozpoczyna się od nowa. Nic z tego. Chwilę później gracze Biało-Niebieskich zachowali się tak, jak nie powinni. Straty, brak skuteczności pozwoliły Polpgarmie na kolejne odskoczenie od wyniku remisowego. Wygrana w ostatniej części meczu 7 punktami, pozwoliła na spokojne zwycięstwo w niezłym stylu.

Może wynik nie oddaje dramaturgii tego spotakania, które podobac się mogło najbardziej wybrednym. Unia i tak spisuje się całkiem nieźle w porównaniu do warunków na początku sezonu, które po części sama sobie zafundowała. Niestety, medali w tej dyscyplinie za uznanie się nie rozdaje. Trener Żmuda będzie musiał jeszcze mocno popracować, aby Jaskółki przynosiły radość swoim kibicom.

W tym meczu najlepiej na parkiecie radził sobie Sani Ibrahim, który zdobył 14 punktów. Nieco gorzej wiodło się drugiemu z obcokrajowców, Toree Morrisowi, który do konta tarnowskiej Unii dołożył dodatkowe 12 oczek. Poniżej oczekiwań wystąpił, najdłużej przebywający na parkiecie, Wojciech Majchrzak. Po 40 minutach gry miał na swoim koncie zaledwie 9 punktów. Unia zajmuje przedostatnie miejsce, jednak Kager Gdynia i Kotwica Kołobrzeg mają jedynie lepszy bilans punktów. Bez wygranego meczu nadal jest AZS Koszalin. Pierwszy w tabeli jest Polpak Świecie, prowadzi on z dorobkiem 7 punktów.