Wygrana szczypiornistów[wszystkie wyniki]
access_time 2006-11-05 00:23:01
Po zaciętym spotkaniu tarnowska Unia pokonała na własnym parkiecie Wisłę Sandomierz 36:31. Tarnowscy zawodnicy po dobrej grze w pierwszej połowie spotkania, w drugiej jego części musieli nadrabiać po własnych błędach.
Do przerwy Jaskółki prowadziły 19:12. Po ponownym pojawieniu się na parkiecie, Unia jakby zapomniała o możliwości zdobywania bramek i pozwoliła na przejęcie inicjatywy gościom. Na szczęście topniejącą przewagę udało się ostatecznie obronić i na koniec Biało-Niebiescy wygrali 36:31.
Na wyróżnienie zasługuje postawa Daniela Chrzana i bramkarza gospodarzy, Mariusza Nowaka.

Dzięki temu zwycięstwu i reszcie rezultatów, Unia awansowała na miejsce 6. Pod tym względem fatalnie ułożyły się dwa niedzielne spotkania decydujące o dalszym podziale miejsc (przed nimi Jaskółki były na pozycji 4). Vive II Kielce przegrało po raz pierwszy w tym sezonie z MOSiRem Zabrze 24:25. W Zawierciu, miejscowi szczypiorniści zostali rozgromieni przez Miedź legnicę 22:32