Opryskiwacze do remontu
access_time 2007-02-19 11:47:59
W tym roku Starostwo Powiatowe w Tarnowie kontynuować będzie program modernizacji opryskiwaczy ciągnikowych. Skorzysta z niego około piętnastu osób.
- Celem programu jest zmniejszenie emisji substancji szkodliwych do środowiska; zwiększenie bezpieczeństwa osoby wykonującej zabiegi; zmniejszenie ryzyka gromadzenia się pozostałości środków ochrony roślin w glebie, wodach gruntowych i płodach rolnych; zmniejszenie ilości używanych środków ochrony roślin przy zachowaniu skuteczności zabiegów – mówi Agnieszka Jeleń, naczelnik wydziału ochrony środowiska w tarnowskim starostwie.

Rolnik po zmodernizowaniu opryskiwacza i uzyskaniu atestu technicznego, otrzyma dofinansowanie na poziomie 50 procent poniesionych kosztów. Nie może ono jednak przekroczyć 300 zł. Zainteresowanie w tym roku jest już bardzo duże, zostało niewiele miejsc. Jeżeli zgłosi się więcej chętnych, stworzona zostanie lista rezerwowa, te osoby będą miały pierwszeństwo w kolejnej edycji programu.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie prowadzi modernizację opryskiwaczy od 2002 roku. W programie uczestniczyło dotychczas 150 rolników z powiatu tarnowskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A