Gdzie kolejne kamery?
access_time 2007-03-05 15:22:59
Ruszyły prace przy czwartym i piątym etapie monitoringu miasta. Jeszcze w tym roku na ulicach Tarnowa ma być zainstalowanych kolejnych 15 kamer.

Najprawdopodobniej "elektroniczne oczy" pojawią się m.in. na osiedlu XXV-lecia PRL, na osiedlach: Jasna, Zielonym i Westerplatte. Przez najbliższe dwa miesiące tarnowskie spółdzielnie, rady osiedli mogą zgłaszać do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie swoje propozycje.
Następnie Policja i Straż Miejska biorąc pod uwagę te wnioski oraz liczbę przestępstw w danych miejscach stworzy mapę poszerzonego
monitoringu. Swoją opinię wyrazi także Komisja Bezpieczeństwa Rady Miasta. Na koniec szczegółami technicznymi, przetargiem na instalacje zajmie się Zespół Informatyczny Urzędu Miasta Tarnowa. Obecnie w Tarnowie działają już 33 kamery połączone w sieci
światłowodowej. Specjalne studiu jest w Straży Miejskiej, gdzie przez całą dobę funkcjonariusze obserwują zdarzenia na tarnowskich ulicach i w razie potrzeby wysyłają patrol. Sygnał telewizyjny otrzymuje także oficer dyżurny na Komendzie Policji.

Według statystyk policji w miejscach, gdzie działają kamery liczba przestępstw spada co najmniej o połowę.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A