Pierwszy dzień wiosny w kinie Millennium
access_time 2007-03-19 08:07:40
Już 21 marca powitamy pierwszy wiosenny dzień. Oprócz popularnego wśród dzieci i młodzieży topienia Marzanny tradycyjne, szczególnie w tej drugiej grupie, jest mniej lub bardziej formalne unikanie zajęć szkolnych, czyli wagary. Kino Millennium, wychodząc na przeciw starym zwyczajom, proponuje tego dnia szereg interesujących seansów filmowych.
Dyrektor kina Millennium - wychodząc z założenia, że pierwszy dzień wiosny nie sprzyja skupieniu -  do spędzenia tego wyjątkowego czasu w zaciemnionej sali projekcyjnej, zaprasza młodzież szkolną wraz z nauczycielami. Oczywiście mile widzianymi gośćmi będą również studenci, pracujący oraz wszyscy kinomani niezależnie od wieku. A program propozycji  Millennium na 21 marca:

08.00: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 11 zł. – seans zamknięty/
10.00: SPOSÓB NA REKINA / USA., b.o., dubbing, 77’, 11 zł. – seans zamknięty/
12.00: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 11 zł. – seans zamknięty/
16.00: SPOSÓB NA REKINA / USA., b.o., dubbing, 77’, 13 zł. /
17.30: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 13 zł. /
19.00: ŚWIADEK KORONNY /Pol., 15 l., 97’, 13 zł./
20.30: TESTOSTERON /Pol., 15 l., 125’, 13 zł./


1) Pierwszy dzień wiosny dla najmłodszych:
PRZEDPREMIERA!!!!!
SPOSÓB NA REKINA CZYLI MORSKA DRAKA (Shark Bait)
Przygody małej rybki, która musi ocalić rafę koralową przed terroryzującym jej mieszkańców ogromnym rekinem.

2) Propozycja dla uczniów szkół średnich i podstawowych:
PREMIERA!!!!
TRYPTYK RZYMSKI
reż: Marek Luzar
Film ma podstawie poematu Jana Pawła II "Tryptyk Rzymski". Podobnie jak jego literacki pierwowzór, składa się on z trzech części, przedstawiających kolejno odwołania do świata tradycji, sztuki oraz biblijnej historii Abrahama i Izaaka.

3) Polskie kino rozrywkowe: pierwszy dzień wiosny dla wszystkich

ŚWIADEK KORONNY
reż: Jarosław Sypniewski, Jacek Filipiak
wyst: Paweł Małaszyński, Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski
Skruszony gangster Jan Blachowski - "Blacha" - składa zeznania, które obciążają największych bossów mafii. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym. Tylko Marcinowi Krukowi, dziennikarzowi śledczemu, udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz.

TESTOSTERON
reż: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
wyst: Piotr Adamczyk, Krzysztof Stelmaszyk, Borys Szyc, Tomasz Kot, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak
Ślub Kornela, popularnego dzięki telewizji młodego pracownika naukowego z rozchwytywaną piosenkarką Alicją, ma być atrakcją towarzyską Warszawy. W sali restauracyjnej trwają właśnie ostatnie przygotowania do wesela. Jednak tuż przed przybyciem pary młodej trzej ubrani na czarno mężczyźni - Stavros, Fistach i Robal - wciągają do sali pobitego chłopaka - Sebastiana Tretyna i barykadują się. Terroryści? Wojna gangów? A może policjanci z niekonwencjonalnym podejściem do prawa?... Rzeczywistość jest znacznie dziwniejsza.

Więcej o proponowanych przez kino filmach można dowiedzieć się w  dziale 'Zapowiedzi kina Millennium'. Bilety jak zwykle w cenie 13 zł. Dla grup zorganizowanych jest ona obniżona do 11 zł.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A