Przegląd teatrów lalkowych w Żabnie
access_time 2007-03-12 16:49:33
Już w piątek, 16 marca, ku uciesze wszystkich dzieci rozpoczyna się XXII Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych.
Organizatorami wydarzenia są Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Podczas przeglądu będzie można obejrzeć spektakle będące owocem pracy teatrów lalkowych działających w szkołach, ośrodkach kultury i placówkach wychowawczych całej Małopolski.
Na scenie w domu kultury w Żabnie widowiska teatralne zaprezentuje dziesięć dziecięcych i młodzieżowych zespołów lalkowych działających w instytucjach kultury, szkołach podstawowych i placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Przegląd ma charakter konkursowy i jest artystyczną konfrontacją poszukiwań inscenizacyjnych, technik animacyjnych oraz rozwiązań scenograficznych. Zespoły oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: teatry dziecięce i teatry młodzieżowe. Laureaci Przeglądu nominowani zostaną do udziału Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach i w spotkaniu finałowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.
W trakcie Przeglądu odbędą się warsztaty metodyczne dla instruktorów teatrów lalkowych nt. środki wyrazu artystycznego w teatrze animacji oraz konsultacje Komisji Artystycznej z realizatorami prezentowanych spektakli i opiekunami artystycznymi zespołów.

Po zakończeniu części konkursowej zaprezentowany zostanie spektakl Bajka o szczęściu w reżyserii Ewy Giedrojć w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa.
Honorowy patronat nad Przeglądem objęli: Starosta Tarnowski i Burmistrz Żabna.

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Żabie przy ulicy Jagiełły 16 już w piatek 16 marca. Rozpoczęcie przeglądu o godzinie 10.00.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A