KulturaBe - reaktywacja
access_time 2007-03-14 15:18:38
Po kilkumiesięcznej przerwie (związanej z brakiem zgłoszeń) do Piwnic TCK powraca KULTURA Be, podczas której szansę na kontakt z publiczności i prezentację swojej twórczości mają młodzi wykonawcy z kręgu rocka, bluesa, folku.
W marcowej edycji, wpisanego już w tarnowski pejzarz kulturalny cyklu, wszyscy chętni będą mogli posłuchać trzech niezależnych zespołów: MOOD, OVERSIGHT oraz SCHIZOFRENIA. Oto kilka faktów z życia wymienionych kapel:

SCHIZOFRENIA - Kwartet istniejący od roku i działający przy Centrum Kultury w Żabnie. Na swoim koncie mają występy m.in. w Niedomicach, Radłowie oraz na W.O.Ś.P. w Żabnie. Schizofrenia gra rocka szeroko rozumianego, z domieszką innych stylów muzyki.
Skład kapeli :
Krzysiek Grześkiewicz - wokal i gitara elektryczna
Mateusz Kowaleczko  - gitara elektryczna
Tobiasz Tylmanowski - gitara basowa
Szczepan Tylmanowski – perkusja

MOOD - Historia zespołu sięga października 2005 r. Wtedy to Szczepan, Oskar (bas i chórek), oraz Dominik (gitara i wokal) wpadli na pomysł, by nauczyć się grać na gitarach i założyć zespół… Skład uzupełnił perkusista Krzysiek. Przez okres ok. roku zespół rozwijał się w żółwim tempie zmieniając przy tym parę razy swój skład, lecz pierwotna trójka zawsze była razem. Kiedy skład się już całkowicie ustabilizował (dołączył gitarzysta Michał) pozostało grupie tylko ćwiczyć, dążyc do perfekcji.
Twórcy MOOD są mocno zainspirowani  Razorlight, Oasis, Coldplay, Snow Patrol, a swój pierwszy koncert zagrali w Tuchowie.

OVERSIGHT - tarnowska grupa, która rok temu wystąpiła w Kulturze Be pod nazwą The Explosion. To młoda formacja z Tarnowa, którą tworzą:
Sylwia Ignasiak - vocal
Natalia Słupek - chórek
Tomasz Kuczera - gitara
Tomasz Baran - bas
Miłosz Franczyk – perkusja

Koncert odbędzie się 22 marca 2007 o godzinie 18.00. Wstęp: 3 zł.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A