"Element" w Galerii
access_time 2007-03-23 08:20:12
Nie, w tytule nie chodzi o osoby niskiej reputacji, "Element" to tytuł niezależnej wystawy, która odbędzie się w Galerii 'Ander Pasydż'. Jeszcze przez kilka dni można zgłosić prace, które być może zostaną wystawione.

Już w piątek, 23 marca, miłośników niezależnego nurtu sztuki wystawienniczej czekają ogromne emocje. Tego dnia w "Ander Pasadyż" mieszczącej się w piwnicach tarnowskiej Galerii Miejskiej o godzinie 18:00 rozpocznie się "Element". Nie będzie to jednak klasyczna wystawa, podczas której obecni goście przechadzają się wolnym krokiem od obrazu do obrazu, wyrażając na temat każdego z nich swe wystudiowane opinie.

"Element" będzie połączeniem zastygłego na płótnie lub papierze fotograficznym świata z filmem i muzyką.
Temetem prezentowanych prac graficznych i fotorgaficznych jest świat widziany poprzez pryzmat elementu. Element ten nie jest bliżej określony, jest on po prostu wycinkiem rzeczywistości, na tyle dla nas ważnym, że staje się on punktem odniesienia dla postrzegania całej reszty świata. Charakterystycznym wyróżnikiem tego zbioru prac jest to, że nie jest, a przynajmniej nie musi, być on tworzony przez profesjonalne środowiska artystyczne. Tu każdy może stać się rysownikiem, malarzem czy fotografem. Wystarczy tylko zgłosić chęć przystąpienia do wystawy jej organizatorowi, którym jest Konrad Słowik (Gipson) dzwoniąc pod numer (0) 607156926. Jak mówi sam Gipson: "Każdy, kto przedstawi ciekawą graficznie pracę i będzie umiał wyjaśnić jej znaczenie, może liczyć na to, że zostanie ona wystawiona. Należy jednak się śpieszyć, gdyż zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, 22 marca".

Przekaz prezentowanych prac wzmocni niewątpliwiei projekja filmowa Jacka Zabawy. Przedstawi on niezależną produkcję dokumentalną, poruszającą temat sportu w życiu człowieka.

Dodatkowym atutem "Elementu" będzie występ formacji muzycznej Mentally Deranged. Ten grający ciężkiego rocka zespół, podczas swojego występu w Piwnicach Galerii Miejskiej, nasyci uszy zebranych nietuzinkową muzyką, wzbogaconą o zaskakujące elementy aranżacyjne pochodzące z zupełnie innej kultury. Jakie to będą elementy, dowiedzą się tylko ci, którzy zdecydują się spędzić piątkowy wieczór inaczej niż w kapciach przed telewizorem czy komputerem.

Ponownie zapraszamy na godzinę 18:00, w piątek, 23 marca, do Galerii Ander Pasadyż, mieszczącej się w Piwnicach Galerii Miejskiej w Rynku.

Tekst: Tomasz Budzik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A