Rekolekcje z Włochem i Droga Krzyżowa pod gwiazdami
access_time 2007-03-20 10:44:06
Parafia katedralna w Tarnowie zaproponowała wiernym głęboką i ciekawą formułę przeżywania Wielkiego Postu. Od wczoraj trwają tam rekolekcje prowadzone przez o. Stefano Giudiciego, a dzisiejszego wieczoru zabytkowe mury naszej Starówki będą świadkami plenerowej Drogi Krzyżowej.

Kombonianie to zakon misyjny, którego założycielem był włoski święty - Daniel Comboni. Jednym z misjonarzy tego zakonu jest O. Stefano Giudici, który obecnie głosi nauki rekolekcyjne w tarnowskiej katedrze. Rekolekcje prowadzone do środy włącznie skierowane są zarówno do uczniów I LO oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, jak i do szerokiej grupy wszytkich zainteresowanych tą formą przeżywania Wielkiego Postu.

Na tegoroczne spotkania rekolekcyjne składają się nauki wygłaszane w godzinach popołudniowych oraz wieczorne czuwania modlitewne o godz. 19.00.
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w nabożeństwach prowadzonych przez o. Stefano Giudiciego, już dziś o godzinie dziewiętnastej mogą przyłączyć się do wiernych. O tej bowiem porze, spod pomnika Jana Pawła II, wyruszy plenerowa droga krzyżowa, której myślą przewodnią będą słowa: „Za Jezusem Ukrzyżowanym, z ukrzyżowanymi dzisiejszego świata” .
Trasa Drogi Krzyżowej wieść będzie wokół katedry.

Tekst: Tomasz Budzik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A