Dyrektorzy szkół pod lupą
access_time 2007-03-20 10:50:30
Pierwsza połowa kwietnia upłynie w Tarnowie pod znakiem konkursów na stanowiska dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Łącznie wyłonione zostaną 32 osoby, które będą piastować tę funkcję. W niektórych placówkach zapowiadają się zmiany, gdyż nie wszyscy obecni dyrektorzy zamierzają brać udział w konkursach. Jeżeli Małopolski Kurator Oświaty nie zakwestionuje decyzji komisji konkursowych dyrektorzy obejma swoje funkcje na okres pięciu lat.

W 15 tarnowskich szkołach, tyluż przedszkolach i dwóch placówkach oświatowych rozstrzygnięte zostaną w kwietniu konkursy na stanowiska dyrektorów. W niektórych przynajmniej szkołach można spodziewać się zmian, ponieważ obecni dyrektorzy prawdopodobnie nie wezmą udziału w konkursach. "Część obecnych dyrektorów może zdecydować się na przejście na emeryturę, gdyż nabyli już takie uprawnienia" - mówi Stanisław Świerczek, dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki tarnowskiego magistratu. - "Nauczyciele, którzy nabyli uprawnienia emerytalne mają czas na podjęcie decyzji o ewentualnym odejściu z pracy do 31 maja. Może się wówczas okazać, że zwolnią się kolejne stanowiska i trzeba będzie rozpocząć procedurę konkursową.

Nauczyciele mogą przejść na emeryturę po 30 latach pracy, w tym 20 latach w zawodzie nauczyciela.
Konkursy odbędą się m.in. w Zespole szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych, III Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych przy ulicy Szujskiego, gimnazjach nr: 1, 4, 7,11, a także Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym.

Po zakończeniu procedury konkursowej w Urzędzie Miasta Tarnowa nazwiska nowych dyrektorów trafią do Małopolskiego Kuratora Oświaty, który będzie miał dwa tygodnie na ewentualne wyrażenie i uzasadnienie sprzeciwu wobec kandydatów. Jeżeli tego nie uczyni prezydent Tarnowa powoła dyrektorów na pięcioletnią kadencję.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A